Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Jak zacząć żyć "eko"?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 15:33
- Dzień Ziemi skłania do refleksji nad swoim życiem. Ekoświadomość warto też zaszczepiać dzieciom od najmłodszych lat - mówi dziennikarka i ekolog Karolina Domagalska.
Audio
  • Karolina Domagalska opowiada o prostych i skutecznych metodach na to, by żyć ekologicznie, tłumaczy także, do czego wykorzystać można olejek kokosowy (Czwórka/Dajesz radę)
Zdaniem Karoliny Domagalskiej warto wpajać proekologiczne wartości najmłodszym
Zdaniem Karoliny Domagalskiej warto wpajać proekologiczne wartości najmłodszymFoto: Glow Images/East News

Od czego zacząć życie "eko"? Zdaniem Domagalskiej, od rzeczy prostych, ale przynoszących natychmiastowe efekty. - Sprzątajmy, nie używając detergentów, a na przykład sody oczyszczonej z dodatkiem olejków eterycznych. Pierzmy za pomocą orzechów, a nie toksycznych proszków. A do mycia szyb świetny jest… ocet - tłumaczyła ekspertka.

Radziła także, jakich substancji używać do pielęgnacji ciała i włosów, a także obalała mity, dotyczące niedogodności związanych z ekologicznym trybem życia. Słuchacze Czwórki i wokalistka Reni Jusis opowiedzieli, w jaki sposób na co dzień dbają o środowisko naturalne i jak zamierzają obchodzić przypadający 22 kwietnia Dzień Ziemi.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Karolina Domagalska (dziennikarka, ekolog)

Data emisji: 20.04.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/kul

Czytaj także

Daj drugie życie torbie foliowej

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 14:30
Prawie 400 lat rozkłada się w glebie zwykła torebka foliowa, która jest nam potrzebna na nie dłużej niż pół godziny. Ekolodzy domagają się zaprzestania ich produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medycyna estetyczna lekiem na kompleksy?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 16:00
Coraz więcej osób decyduje się na poprawienie mankamentów urody za pomocą zabiegów zaliczanych do medycyny estetycznej. Czy to słuszna droga?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śnieżnobiały uśmiech. Jak dbać o uzębienie?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 18:00
94 proc. Polaków sądzi, że zjedzenie jabłka zastępuje umycie zębów - wykazują badania. Tymczasem jest odwrotnie. Jabłka zawierają kwasy, które uszkadzają szkliwo.
rozwiń zwiń