Medycyna estetyczna lekiem na kompleksy?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 16:00
Coraz więcej osób decyduje się na poprawienie mankamentów urody za pomocą zabiegów zaliczanych do medycyny estetycznej. Czy to słuszna droga?
Audio
  • Najczęściej przeprowadza się korekcje nosa i uszu (Czwórka/Mamy to)
Często nawet mały zabieg estetyczny może pomóc komuś zwalczyć kompleksy
Często nawet mały zabieg estetyczny może pomóc komuś zwalczyć kompleksy Foto: Glow Images

Opinie na ten temat są podzielone. Słuchacze Czwórki uważają, że do każdego przypadku należy podejść indywidualnie. - Są ludzie, którzy nie przejmują się swoim wyglądem albo są z niego w pełni zadowoleni. Ale są też tacy, którym kompleksy paraliżują życie codzienne. Jeśli niewielki zabieg ma im pomóc w odzyskaniu pewności siebie, to dlaczego mają tego nie zrobić? - pytał retorycznie jeden z ankietowanych.
Najczęstsze zabiegi, które mają na celu właśnie walkę z kompleksami, dotyczą korekt nosa i uszu. Wizyta w klinice nie oznacza jednak wcale, że dojdzie operacji. - Staramy się być uczciwi wobec klientów. Jeśli naszym zdaniem żadna korekta nie jest potrzebna, bo wszystko jest na swoim miejscu i bardziej możemy zaszkodzić, niż pomóc, odstępujemy od wykonania zabiegu - przekonywał chirurg plastyczny Marcin Jadczak.
***

Tytuł audycji: Mamy to

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Justyna Majchrzak

Data emisji: 17.02.2015
Godzina emisji: 12.00
ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak mądrze pomagać niepełnosprawnym?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 12:00
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jak co roku obchodzimy 3 grudnia. To dobra okazja, by porozmawiać o tym, jak można im pomagać na co dzień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmetyki - jak je przechowywać

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 14:11
Zestaw cieni do oczu, krem do rąk czy waniliowy balsam do ciała. Św. Mikołaj zadbał, by kosmetyczki pań pękały w szwach. Jak przechowywać te dary?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez skalpel do szczęścia? Moda na operacje plastyczne

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 22:22
Większy biust, nowe usta, a nawet wypełnianie sobie pupy implantami - zmienianie urody jest coraz bardziej popularne. Również do Polski dotarła ta moda.
rozwiń zwiń