Dodatkowe zajęcia. Jak wybrać te rzeczywiście potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 12:00
Koła europejskie, komunikacyjne, strzeleckie, taniec, joga, zajęcia filmowe, sportowe czy teatralne - czy wszystko to rzeczywiście przyda nam się w dorosłym życiu?
Audio
  • Które zajęcia dodatkowe wybrać i czym się kierować przy ich wyborze? Rozmowa z Edytą Plich (Dajesz radę/Czwórka)
Warto zapisać się na zajęcia z przedmiotu, który w przyszłości będzie nam potrzebny na przykład na maturze
Warto zapisać się na zajęcia z przedmiotu, który w przyszłości będzie nam potrzebny na przykład na maturzeFoto: Glow Images/East News

W każdej szkole działają liczne koła zainteresowań, organizowane są też dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, np. wolontariat w fundacjach, czy redakgowanie szkolnej gazetki.

Czytaj także
wolontariusz 1200.jpg
Weekend - jak wykorzystać wolny czas?

- Okres po wakacjach jest najlepszy, by podejmować takie nowe wyzwania - mówi Edyta Plich z Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży. Ekspertka przyznała jednak, że ofert na rynku jest tyle, że wybrać jest ciężko. - Warto więc zastanowić się, w  jakim miejscu w życiu jesteśmy - czy kończymy szkołę, czy idziemy na studia - i pod tym kątem dobierać dodatkowe zajęcia. O ile to możliwe nie rezygnujmy jednak z tych zajęć, które po prostu sprawiają nam przyjemność, bo bez niej trudno jest żyć - mówiła Plich. 

W audycji "Dajesz radę" zastanawialiśmy się też czy w dobie wszechobecnych korepetycji można obejść się bez dodatkowych zajęć i z jakich ofert zdecydowanie nie korzystać. Udaliśmy się także na zajęcia tańca falmenco.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Edyta Plich (Towarzystwo Inteligentnej Młodzieży)

Data emisji: 21.09.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/ag

Czytaj także

Co po maturze - jak wybrać przyszłą uczelnię?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 15:03
- Oferta programowa, renoma dydaktyków - przekonuje Sylwia Taha z MNiSW. O tym, czym powinniśmy się kierować przy wyborze uczelni, rozmawialiśmy w "Dajesz radę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ściągaj - system wyłapie szkolne plagiaty!

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 12:00
Wzory chemiczne i daty napisane na paznokciach i podeszwach, ściągi na długopisach albo w telefonie, wypracowania skopiowane z internetu. Tak radzą sobie polscy uczniowie.
rozwiń zwiń