Polskie Radio
Section05
szkoła ponadgimnazjalna

Brakuje miejsc do szkół średnich w Warszawie. "Trzaskowski widzi ratunek w poradzieckim mieniu"

Ratusz poinformował, że udało się osiągnąć kompromis w sprawie rekrutacji do warszawskiego LO Batorego, gdzie rodzice protestowali przeciwko uruchamianiu większej liczby klas pierwszych. Oddziałów będzie mniej, a część zajęć ma odbywać się w domu kultury. Wojewoda mazowiecki zapowiedział, że wystosuje do władz miasta pismo z pytaniem, czy i ile szkół zbudowano w związku z brakami w oświatowej infrastrukturze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa szkoła szkoła ponadgimnazjalna edukacja Rafał Trzaskowski

Ilu uczniów z Ukrainy uczęszcza do polskich szkół? Wiceszef MEiN podaje konkretne liczby

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że w polskich szkołach jest 175 tysięcy uczniów z Ukrainy. Ukraińscy uczniowie są na każdym szczeblu edukacji - w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach średnich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja społeczeństwo szkoła szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna Ministerstwo Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski Związek Nauczycielstwa Polskiego uchodźcy Ukraina

Matura 2022. Dyrektor CKE: najważniejsza jest właściwa perspektywa

- Podejście do matury oscyluje pomiędzy dwoma skrajnościami - pierwsza z nich to "matura to bzdura" - po co to komu, a druga skrajność to "najważniejszy egzamin w życiu, który definiuje na lata". Ani jedna, ani druga nie jest prawdą. Matura niczego nie definiuje, trzeba mieć tego świadomość - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Smolik (dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo edukacja szkoła szkoła ponadgimnazjalna matura matura 2022

Kolejni uczniowie wracają z ferii. Część z nich będzie się uczyć zdalnie

Uczniowie, którzy rozpoczęli ferie 29 stycznia, w poniedziałek wracają do nauki. Są to dzieci z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych będą uczyć się stacjonarnie, a z klas V-VIII i ze szkół ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.
Zobacz więcej na temat:  szkoła NAUKA POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki młodzież społeczeństwo Ferie zimowe szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna

Od czwartku nauka zdalna w szkołach. Szef MEiN podał szczegóły

Jak poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, od czwartku uczniowie z klasy V-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną. Szef resortu edukacji wskazał, że decyzja ta ma związek z ostatnim wzrostem zakażeń i opiniami ekspertów. Nauka tradycyjna pozostanie w przedszkolach i młodszych klasach szkoły podstawowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szkoła Przemysław Czarnek szkoła podstawowa dzieci młodzież szkoła ponadgimnazjalna Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja COVID-19 pandemia koronawirus nauka hybrydowa Ferie zimowe GIS

"Dziś zapadnie decyzja". Rzymkowski o przejściu szkół na tryb zdalny

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, pytany o wprowadzenie nauki zdalnej, powiedział, że "wzrost zachorowań w V fali i nowy wariant koronawirusa omikron zmuszają nas do podjęcia bardzo niepopularnych decyzji". - O skali tych decyzji poinformuje zapewne dziś minister prof. Przemysław Czarnek - dodał.
Zobacz więcej na temat:  NAUKA edukacja POLSKA młodzież szkoła szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna społeczeństwo Przemysław Czarnek Tomasz Rzymkowski