Zostań stypendystą. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 16:16
- W lutym trwa tzw. nabór wiosenny, zarówno na stypendia zagraniczne, jak i krajowe – mówiła Aleksandra Belina, ekspertka ds. stypendiów.
Audio
  • Stypendia sportowe, artystyczne, naukowe albo socjalne - co trzeba zrobić, by dostać jedno z nich? (Dajesz radę/Czwórka)
Jednym z warunków utrzymania stypendium przez dłuższy czas są dobre wyniki w nauce
Jednym z warunków utrzymania stypendium przez dłuższy czas są dobre wyniki w nauceFoto: Glow Images/East News

Kamil Błasiak Stypendium dało mi dużo korzyści. Poznałem dzięki niemu wiele osób i brałem udział w projektach, które mocno wyróżniły mnie na rynku pracy. Dzięki temu teraz jestem w stanie spokojnie godzić pracę z dalszą nauką

Średnia wysokość stypendium w Polsce to 533 zł miesięcznie. - Stypendia mogą mieć formę wsparcia finansowego, wypłacanego na przykład co miesiąc. Jednym z głównych kryteriów jest tu dochód na członka rodziny - wymieniała Belina. Mówiła także o pozafinansowych formach wsparcia studentów, w postaci stażów, mentoringu i wyjazdów zagranicznych.

Mówiła także o konkretnych stypendiach, na które liczyć mogą uczniowie polskich i zagranicznych placówek i tłumaczyła, kto i w jaki sposób może ubiegać się o taką pomoc. Zaś Kamil Błasiak, były stypendysta Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC, opowiadał, jak on sam otrzymał szansę nauki w jednym z najlepszych liceów w kraju i jakie dzięki temu osiągnął profity naukowe i zawodowe. Mówił też o warunkach, jakie trzeba spełniać, by utrzymać otrzymane stypendium.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Goście: Aleksandra Belina (ekspertka portalu mojestypendium.pl), Kamil Błasiak (były stypendysta Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC)

Data emisji: 1.02.2017

Godzina emisji: 14.05

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Kornet laureatką konkursu EDUinspiracje-Media

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 10:30
Dziennikarka Czwórki, prowadząca audycję "Studenci w świat wzięci", została laureatką konkursu EDUinspiracje-Media, który organizują Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Narodowa Agencja Programu Erasmus+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studiuj z głową. Jak wybrać najlepszy kierunek?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 19:30
Z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta w "Czacie Czwórki" przyglądamy się nie tylko uczelnianym rankingom, ale także doradzamy, jakie kryteria brać pod uwagę wybierając konkretną szkołę wyższą i kierunek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie motoryzacja przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 18:40
Samochody autonomiczne, czyli bez kierowców, auta sterowane komputerami, współdzielone przez innych użytkowników dróg - wszystko wskazuje, że czeka nas motoryzacyjna rewolucja.
rozwiń zwiń