Ula Pedantula: nie haruj, tylko pozamiataj

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 16:00
- Odpowiednia organizacja domu sprawia, że ten dom trochę sprząta się sam. Że rzeczy same wracają na swoje miejsce - przekonuje Ula Pedantula i podpowiada, jak w kilku krokach zaprowadzić ład i zadbać dobry podział obowiązków.
Audio
  • Porządek w mieszkaniu jest możliwy. udowadnia to Ula Pedantula (Dajesz radę/Czwórka)
Ula Chincz czyli Ula Pedantula oraz Marta Hoppe
Ula Chincz czyli Ula Pedantula oraz Marta HoppeFoto: Czwórka/Renata Żuchowska

Czytaj także
Marta Hoppe Agnieszka Cegielska 1200.jpg
Pokrzywa na bladą cerę i witamina C z dzikiej róży. Przepis na zdrowie Agnieszki Cegielskiej

Kluczowym miejscem, w którym dobra organizacja ratuje nas przed katastrofą, jest kuchnia. - Zawsze warto mieć pod ręką papierowe ręczniki i pusty blat - wyjaśnia gość Czwórki. - Uważam, że na blacie może stać wyłącznie sprzęt kuchenny, który jest regularnie używany oraz deski, noże i ewentualnie chlebak - dodaje. 

Jeśli zaś chodzi o salon, w nim absolutnie powinniśmy zrezygnować z wystawki. - Mnie już samo słowo źle się kojarzy, dlatego zamiast "salon" mówię "pokój rodzinny" - tłumaczy popularna dziennikarka. - To miejsce jest po to, by robić coś razem. A nie stać na straży porządku - śmieje się.

O pomoc w sprzątaniu nie powinno się prosić ani męża, ani dzieci. To jest ich obowiązek, a nie kwestia do dyskusji Ula Chincz

Dlaczego jesienią i zimą dywanik jest niezbędnym elementem wyposażenia przedpokoju? Co robić z rzeczami "za brudnymi do szafy, za czystymi do prania"? Jak w mgnieniu oka wyczyścić łazienkę? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Ula Chincz, czyli Ula Pedantula (dziennikarka, autorka książki "Pozamiatane, czyli jak ogarnąć dom")

Data emisji: 16.11.2018

Godzina emisji: 14.07

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń