Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
Audio
  • Jak działa Schronisko dla roślin - rozmowa z Katarzyną Dziedzic (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Bignai/Shutterstock.com

Rośliny mięsożerne - jak mogą ci pomóc w życiu?
roślina mięsożerna muchołówka 1200.jpg

- Nasze schronisko to nie jest smutne miejsce, wręcz przeciwnie, jest pozytywnie i przytulnie. Większość roślin dostajemy od ludzi, ale często same znajdujemy je na ulicach czy przy śmietnikach. Potem szukamy im nowych właścicieli, a zainteresowanie jest tak duże, że nie jest nam potrzebna żadna stała siedziba - mówiła Dziedzic. 

Schronisko prowadzą trzy kobiety, każda z nich mieszka w innej części Polski. Ratują rośliny zasuszone, połamane, rzadko te chore. Jak wygląda na co dzień praca w Schronisku dla roślin i jaki wkład w rozwój tej instytucji ma Ogród Botaniczny we Wrocławiu? Jakie rośliny najczęściej trafiają do tego azylu, a na które zapanowała dziś moda? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

Dostrzegam wzmożoną potrzebę kontaktu mieszkańców miast z zielenią. Ludzie mają coraz większą świadomość ekologiczną i nikt nie chce żyć w betonowej dżungli. A rośliny w domu to taka namiastka ogrodu Katarzyna Dziedzic

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamila Dębczak

Gość: Katarzyna Dziedzic (Fundacja Schronisko dla roślin)

Data emisji: 1. 05.2018

Godzina emisji: 8.13

kul/kd

Czytaj także

Trujące rośliny? "Oczywiście, że hodować"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 18:20
- Rośliny ozdobne bywają trujące i dobrze jest o tym wiedzieć, jeśli ma się małe dzieci lub zwierzęta, ale to nie znaczy, że nie należy ich hodować - przekonuje Joanna Bogdanowicz z Ogródu Botanicznego UW.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Idziesz na zakupy? Zamiast foliówki weź lunchbox

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 15:00
Coraz bardziej popularne lunchboxy można wykorzystać nie tylko do przechowywania drugiego śniadania. - Takie pudełka przydają się w sklepie, kiedy na przykład kupujemy produkty na wagę - opowiada blogerka Katarzyna Wągrowska.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Las zamknięty w szkle. Jak stworzyć własny mikroklimat?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 14:30
- Zainteresowanie lasami w słoikach z tygodnia na tydzień rośnie. Ich podstawową zaletą jest fakt, że nie trzeba ich podlewać, a w ich tworzeniu ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia - powiedziała w Czwórce Monika Pietras z showroomu GDEL.
rozwiń zwiń