Internetowe kursy językowe. Dla kogo ta metoda?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 12:00
By skończyć taki kurs wystarczy dostęp do sieci i odrobina wolnego czasu. Zdalne nauczanie języka ma coraz więcej zwolenników na całym świecie, ale czy jest skuteczne?
Audio
  • Dla kogo jest e-learning i czy jest skuteczny? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Zalety takiej nauki to możliwość powrotu do zadań i ich powtarzania czyli własne tempo nauki i niska cena. Jest to dobre rozwiązanie dla nieśmiałych i domatorów, ale nie tylko. Jak podkreślał prof. dr hab. Dariusz Jemielniak, e-learning to wartość dodana praktycznie dla wszystkich, którzy uczą się języków obcych. - Możliwość uczenia się w komforcie własnego domu jest z pewnością atrakcyjny - mówił ekspert. - Mamy jednak bardzo przekonujące dane, z których wynika, ze doskonale nauczyć się języka w sposób korespondencyjny nie da. Dlatego narzędzia internetowe warto wykorzystać do uzupełniania i poszerzania swojej wiedzy.

Jak tłumaczył, kursy dostępne w sieci dzielą się na kilka kategorii, m.in. te czysto korespondencyjne, czyli do nauki pasywnej, a także takie, w których nauczyciel w jakiś sposób się z nami kontaktuje i weryfikuje nasze postępy. Jaki kurs wybrać? Jak skutecznie uczyć się języka nie wychodząc z domu? I czy taka nauka może być efektywna? Czy można przez internet nauczyć się języka, w którym obowiązuje inny alfabet, np. mandaryńskiego? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Goście: prof. dr hab. Dariusz Jemielniak (Akademia Leona Koźmińskiego)

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/ac

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Im więcej języków znasz, tym lepiej działa twój mózg

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 15:24
Jeśli zastanawialiście się dlaczego warto zacząć uczyć się języków obcych już od najmłodszych lat, to informujemy, że eksperci znaleźli na to pytanie odpowiedź: zdolności poznawcze ludzi wielojęzycznych są ponadprzeciętne, a ich mózgi pracują na wyższych obrotach - i to do końca życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Migaj w Mig". Warsztaty, które pomogą usłyszeć niesłyszących

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 18:26
Projekt "Migaj w Mig" ma na celu uświadomienie problemów osób niesłyszących. Trzy uczennice z Krakowa we współpracy z Małopolskim Związkiem Głuchych pokazują, że nauka tego języka nie jest trudna, a niezbędna do prawidłowego komunikowania się w społeczeństwie.
rozwiń zwiń