X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zwierzęta przygotowują się do zimy? "Jedne tyją, inne śpią"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 16:30
Póżną jesienią i zimą, kiedy gwałtownie spada temperatura i wszystko pokryte jest śniegiem, zwierzęta mają utrudniony dostęp do pożywienia. Ale przygotowań do tego okresu zwierzęta nie zostawiają na ostatnią chwilę.  
Audio
  • Strategie zwierząt na przetrwanie zimy (Dajesz radę/Czwórka)
Sikorka
SikorkaFoto: Jausa/shutterstock.com

Ptaki owadożerne odlatują do ciepłych krajów, inne przygotowują zapasy. - Sójki utykają w różnych miejscach żołędzie. Owszem, nie zawsze pamiętają, gdzie to zrobiły, ale większość z nich radzi sobie z wytropieniem zapasów nawet pod grubą warstwą śniegu - opowiada Krzysztof Konieczny (Fundacja Przyrodnicza "Pro Natura").

Część zwierząt na okres zimowy hibernuje. Wśród nich są nietoperze. Dlaczego nie można ich wybudzać ze snu? O tym m.in. w nagraniu audycji.

Nasz ekspert opowiada także o tych zwierzętach, które zajadają stres związany z nadejściem zimy. Jak bardzo zwierzęta mogą przybrać na wadze i ile powinny przytyć, by zima nie była dla nich straszna? 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Krzysztof Konieczny (Fundacja Przyrodnicza "Pro Natura")

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 14.17

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rewolucja w świecie zwierząt. Właśnie powstają nowe gatunki

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 10:30
Wszystko za sprawą zaawansowanych technik biologii molekularnej, która pozwala zajrzeć do zwierzęcego DNA i zweryfikować dotychczas postawione tezy. Tak powstają zupełnie nowe gatunki zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie ptaków egzotycznych w wielkim mieście. "Dobrostan jest najważniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 10:54
Na ptaki patrzymy zupełnie inaczej niż jeszcze 10 lat temu. Amadyny wspaniałe, zeberki, mewki japońskie, słowiki chińskie, czy przeróżne papugi - obecnie stanowią one dla nas towarzyszy i przyjaciół, a nie wyłącznie "elementy hodowli". Jak o nie mądrze dbać? 
rozwiń zwiń