Makijaż na wiosnę i lato - kolorowy lecz oszczędny

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 16:00
Można powiedzieć, że wszystkie chwyty dozwolone. Trendy lat 60., 80. i 90. powracają w makijażu, jednak z modyfikacjami. - W 2021 roku mniej znaczy więcej, nakładajmy mniej podkładu, używajmy mniejszej ilości kosmetyków i robimy lżejszy makijaż - radzi makijażystka Klaudia Jóźwiak. Podpowiadamy też jakie trendy powinny odejść w zapomnienie. 
Czy makijaż rzeczywiście diametralnie może zmienić urodę, tuszując jej braki?
Czy makijaż rzeczywiście diametralnie może zmienić urodę, tuszując jej braki?Foto: Glow Images/East News

radio vintage 1200.jpg
Moda vintage się nie starzeje

Jak mówi specjalistka w tym sezonie w trendach makijażowych na pewno nie zobaczymy cienkich, mocnych brwi, wyraźnego, mocnego konturowania twarzy, przedłużania rzęs i grubej warstwy podkładu na twarzy. 


Posłuchaj
17:27 Czwórka/ dajesz radę 14.05.2021.mp3 Makijażystka Klaudia Jóźwiak mówi o trendach w makijażu na wiosnę i lato (Dajesz Radę/Czwórka)

- Teraz stawiamy na naturalność, zwłaszcza cery, pokazujemy piegi i nie wstydzimy się niedoskonałości. Powinniśmy używać lekkich i nawilżających produktów, które dbają o naszą skórę i sprawiają, że wygląda świetnie. - mówi gość audycji. - Im grubsze i bardziej wyczesane brwi tym lepiej, zapominamy o używaniu do nich czarnej kredki. Używajmy bronzera do lekkiego konturowania twarzy, możemy nim musnąć czoło, policzki i nos, bo nadaje efekt lekkiej opalenizny.

Od dłuższego czasu w modzie jest rozświetlenie, jednak jak mówi makijażystka, trzeba wiedzieć jak z niego korzystać. - Największym błędem jest nakładanie zbyt dużej ilości rozświetlacza prasowanego.  Często jest zbyt biały, źle dobrany i zbyt widoczny na naszej skórze - tłumaczy. - Zamiast dodawać nam blasku odejmuje go. Teraz stosujemy rozświetlacze, które są niewidoczne w swojej strukturze, tylko odbijają światło i są produktami kremowymi. W ogóle używamy więcej produktów kremowych, nawilżających i rozświetlających.


moda 1200.jpg
Kwiaty,pasy, a może printy w stylu etno. Zabawa wzorami to hit tego sezonu

Sprawdź także:


Moda kołem się toczy i wiele trendów z poprzednich lat powraca. Podobnie jest w makijażu - wróciły lata 60. i 90., a wraz z nimi kolorowe powieki. - Jeśli nie wiecie jak zrobić kolorowy makijaż, wybierzcie jeden kolor, połóżcie go na całą powiekę, delikatnie blendując ją na części powieki nieruchomej i wytuszujcie mocno rzęsy - radzi makijażystka. - Powracają również kreski, w każdym możliwym rozmiarze, kolorze, kształcie. Teraz możemy sobie pozwolić na więcej. Pojawia się również to, co było modne 10 lat temu. Jednakowy kolor na ustach i na oku. Świetnie na lato wygląda róż na powiekach i na ustach, dodaje nam świeżości i blasku.

Jak mówi Klaudia Jóźwiak w makijażu ust wraca mocne ich konturowanie. - Wypełniamy je jaśniejszym w kolorze od konturówki błyszczykiem, co daje ładny efekt powiększenia. Teraz mamy takie czasy, że w zasadzie nie ma niepoprawnego makijażu. Najważniejsze, żebyśmy się nim bawili - dodaje.


***

Tytuł audycji: Dajesz radę

ProwadziAdrianna Janiszewska

Gość: Agnieszka Słowicka (doradca wizerunkowy) 

Data emisji: 07.05.2021

Godz. emisji: 14.09

aw

Czytaj także

Biżuteria - dodatek, który robi wrażenie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 19:10
Pierścionek, broszka, kolczyki - z jednej strony to tylko dodatek, z drugiej element, który może całkowicie zmienić stylizację. Dodaje szyku, podkreśla tożsamość, a niektórym nawet daje poczucie bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męska szafa: spodnie w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 16:40
Spodnie są najbardziej oczywistym elementem męskiej garderoby. - Mamy te klasyczne, które wywodzą się z garniturowej elegancji oraz codzienne, odwołujące się do mody ulicznej - mówi stylista Łukasz Dusza. 
rozwiń zwiń