Iris Apfel. "Uwielbiam być ubrana jak... własna kanapa"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 11:10
To dzięki niej showbiznes docenił piękno starzenia się oraz odwagę w wyrażaniu siebie. - Iris Apfel nigdy nie uważała się za piękność, za to zawsze stawiała na oryginalność - przekonuje dziennikarka Grażyna Olbrych.
Audio
  • Iris Apfel - najmodniejsza staruszka na świecie (Dzień Kobiet/Czwórka)
Amerykańska projektantka i ikona mody - Iris Apfel - na premierze filmu dokumentalnego poświęconego jej życiu i pasji
Amerykańska projektantka i ikona mody - Iris Apfel - na premierze filmu dokumentalnego poświęconego jej życiu i pasji Foto: PAP/EPA/TONI ALBIR

Czytaj także
moda 1200.jpg
Piękno w modzie? "Definicja nie istnieje"

Iris Apfel uchodzi za najbardziej stylową staruszkę na świecie. Uwielbia czerwoną szminkę, ciemne dżinsy, ma cięty język i zawsze mówi to, co myśli. - Jej styl jest bardzo eklektyczny. Apfel uwielbia łączyć wzory i kolory, czyli robi coś, czego my, Polki strasznie się boimy - mówi redaktor naczelna portalu Vumag.pl.    

Modą Iris Apfel zainteresowała się w dzieciństwie - za sprawą częstych wizyt na pchlich targach i w pewnym nowojorskim butiku. Była modelką, projektowała wnętrza, dziś jest najbardziej barwną częścią nowojorskiej society, a jej motto życiowe pokazuje, o co tak naprawdę chodzi w modzie. 

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 9.12.2016

Godzina emisji: 6.05

kul/jsz

Czytaj także

Największe ślubne wpadki? "Brak planu i komunikacji"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 14:40
Śluby doskonałe zdarzają się rzadko. Dlatego lepiej od razu zminimalizować ryzyko. Jak to zrobić, podpowiada konsultantka ślubna, z której usług korzystały m. in. Małgorzata Kożuchowska i Katarzyna Zielińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda haute couture wraca na ulice

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 14:50
- Przez długi czas haute couture to były ubrania, w których chodzono na co dzień. Potem projektanci zamienili wielkie krawiectwo w spektakularne widowisko, a teraz znów wraca ono do korzeni - mówi Piotr Szaradowski, autor książki "Francja Elegancja. Z historii haute couture".
rozwiń zwiń