Męska szafa: spodnie w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 16:40
Spodnie są najbardziej oczywistym elementem męskiej garderoby. - Mamy te klasyczne, które wywodzą się z garniturowej elegancji oraz codzienne, odwołujące się do mody ulicznej - mówi stylista Łukasz Dusza. 
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/Unspash/domena publiczna

Zobacz
moda 1200.jpg
Modo, dokąd zmierzasz? W stronę wolności

Spodnie neutralne, skarpetki z fantazją

Jeśli chodzi o spodnie, warto mieć w swojej szafie te w kolorze neutralnym. - Nie rezygnowałbym jednak z połączeń w stylu szarość i krata, pod warunkiem, że będziemy się w tym dobrze czuć. Jeśli jednak boimy się takich eksperymentów, zawsze możemy postawić na kolorowe skarpetki we wzorki - podpowiada ekspert. - W przypadku jeansów stawiałbym na kowbojski klasyk, czyli niebieski w różnych odcieniach. I jeszcze ważna wskazówka dotycząca czarnego. To nie jest kolor neutralny, a jako nasycenie zmienia się wraz z upływem czasu - podkreśla gość Czwórki. 

Posłuchaj
13:31 CZWÓRKA Dajesz rade - moda meska 30.04.2021.mp3 Męska szafa okiem stylisty Łukasza Duszy (Dajesz radę/Czwórka)

Zobacz
biodrowki spodnie _1200.jpg
"Y2K dressing" - wraca moda na lata 2000

Jak dobierać spodnie do sylwetki?

- Żeby czuć się komfortowo, nie powinno kupować się spodni, które są za ciasne w okolicach bioder. Z drugiej strony spodnie za luźne sprawiają, że nasza sylwetka traci kształt i proporcje - zaznacza rozmówca Ady Janiszewskiej. - Dla odpowiedniego efektu kluczowa jest też długość nogawki. Za długa skróci optycznie nogę, natomiast im węższa nogawka, tym powinna być krótsza - tłumaczy.

Posłuchaj także:

Nowe trendy

Pandemia mocno wpłynęła na segment mody męskiej i - podobnie jak w przypadku mody damskiej - wypromowała dres jako strój codzienny. - Cały czas modne są także pinrolle, czyli podwijane nogawki - zauważa  Łukasz Dusza. - Mamy tutaj różne techniki i różne możliwości, ale przede wszystkim chodzi o to, by podkreślić nonszalancję w stylu ubierania się. 

The Intriguing History Of Why We Wear Pants / Grunge

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

ProwadziAdrianna Janiszewska

Gość: Łukasz Dusza (stylista, doradca wizerunkowy)

Data emisji: 01.05.2021

Godz. emisji: 14.08

kul

Czytaj także

Wspólna szafa. Moda na pożyczanie ubrań

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 17:00
Wypożyczamy samochody na godziny, zakładamy wspólne konta na serwisach filmowych, dlaczego więc nie mamy dzielić się szafą?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda vintage. Dlaczego warto dawać drugie życie rzeczom?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 16:30
Coraz częściej z dna szafy wyciągamy ubrania naszych mam, cioć i babć i znajdujemy wśród nich "perełki". Moda na ubrania retro powraca w wielkim stylu i oprócz tego, że jest piękna i ciekawa, jest też bardzo ekologiczna. 
rozwiń zwiń