Chcesz mieć przyjaciół? "Najpierw poznaj siebie"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 17:00
- Jeśli siebie znam, to znaczy, że wiem, co lubię i jak w różnych sytuacjach reaguję. Dzięki temu potrafię domyślić się, co czują inni i czego oczekują ode mnie - tłumaczy psycholog Jolanta Mieczkowska-Luto.
Audio
  • jak stać się duszą towarzystwa radzi psycholog Jolanta Mieczkowska-Luto (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Równie ważne w budowaniu opartej na sympatii relacji z ludźmi są nasze pasje. - Hobby wpisuje się w atrakcyjność interpersonalną i w oczach innych czyni nas wyjątkowymi - wyjaśnia gość Czwórki i zachęca, by nie tylko rozwijać swoje zainteresowania, ale też nie wstydzić się o nich mówić.

W audycji tłumaczymy, jak dzięki zachowaniom wiążącym stać się duszą towarzystwa i dlaczego warto zapamiętać imię nowo poznanej osoby.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Jolanta Mieczkowska-Luto (psycholog)

Data emisji: 14.03.2016

Godzina emisji: 12.00

kul/kd

Czytaj także

Galatea czy Golem - kim jestem po 6 sekundach?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 15:39
Zwykle w ciągu pierwszych 4-6 sekund spotkania wyrabiamy sobie zdanie na czyjś temat. Wbrew pozorom liczy się tu nie tylko wygląd zewnętrzny, ale też takie czynniki jak: gesty, kontekst, otoczenie, pogoda, a nawet to jaki przedmiot trzymamy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Okrutne odchudzanie. Strzeż się anoreksji i bulimii

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 15:50
- Bulimia i anoreksja to bardzo poważne choroby psychiczne. Wbrew pozorom obie, nieleczone są śmiertelne - mówi Danuta Wieczorkiewicz, psycholog z Fundacja "Zobacz... Jestem".
rozwiń zwiń