Dzień Taty w kinie. Ojcowie, których chcielibyśmy mieć

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 13:00
- Po filmie "Chcę się żyć" usłyszałem z wielu ust mnóstwo ciepłych słów o mojej roli. Okazało się, że byłem świetnym ojcem, a to dla mnie jako aktora i taty, największe wyróżnienie - przyznaje Arek Jakubik.
Audio
  • Filmowe portrety ojców - wybieramy najlepsze kreacje aktorskie (Tryb głośnomówiący/Czwórka)
Film Chce się żyć wyreżyserował Maciej Pieprzyca. Grający rolę ojca, Arkadiusz Jakubik i syna, Dawid Ogrodnik otrzymali za te kreacje nagrodę Orła
Film "Chce się żyć" wyreżyserował Maciej Pieprzyca. Grający rolę ojca, Arkadiusz Jakubik i syna, Dawid Ogrodnik otrzymali za te kreacje nagrodę OrłaFoto: Paweł Dyllus/Kino Świat

Relacja ojciec - dzieci od lat inspiruje filmowców i pojawia się na ekranie w różnych kontekstach. W filmie "Moje córki krowy" Agata Kulesza i Gabriela Muskała grają siostry, które nagle muszą zmierzyć się ze śmiercią matki i chorobą despotycznego ojca. - Marian Dziędziel stworzył niesamowitą postać. O swoich córkach mówi krowy i traktuje ja jak małe dziewczynki. W obliczu tragedii pozwala im jednak dorosnąć i poprawić wzajemne stosunki - mówi Gabriela Muskała.

Dziennikarka filmowa Magda Maksimiuk opowiada o najciekawszych postaciach ojców we współczesnym kinie i o filmach, które koniecznie trzeba obejrzeć z tatą. Zdradza też, czy Darth Vader obchodzi Dzień Ojca.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzący: Beata Kwiatkowska

Gość: Magda Maksimiuk (dziennikarka filmowa)

Data emisji: 22.06.2016

Godzina emisji: 20.00

kul/pj

Czytaj także

Małe miasteczka, duże koszmary. Twin Peaks i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 12:30
- Małe miasteczko, w którym wszyscy się znają, to dla filmowców idealne tło dla najbardziej skomplikowanych opowieści - przekonuje dziennikarz Jacek Sobczyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tilda Swinton i... lody dla krwiopijców

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 18:30
W filmie Jima Jarmuscha charyzmatyczna brytyjska aktorka wciela się w rolę wampirzycy. Nie tylko po mistrzowsku przeżywa emocje związane z jedzeniem, ale też sama kreuje nowe smaki.
rozwiń zwiń