Małe miasteczka, duże koszmary. Twin Peaks i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 12:30
- Małe miasteczko, w którym wszyscy się znają, to dla filmowców idealne tło dla najbardziej skomplikowanych opowieści - przekonuje dziennikarz Jacek Sobczyński.
Audio
  • Najsłynniejsze prowincje w historii kina. Rozmowa z dziennikarzem filmowym Jackiem Sobczyńskim (Tryb głośnomówiący/Czwórka)
Jesli wszystko pójdzie zgodnie z planem premierowe odcinki Miasteczka Twin Peaks pojawią się w 2016 roku, kiedy to przypada 25. rocznica emisji pierwszego epizodu wersji oryginalnej.
Jesli wszystko pójdzie zgodnie z planem premierowe odcinki "Miasteczka Twin Peaks" pojawią się w 2016 roku, kiedy to przypada 25. rocznica emisji pierwszego epizodu wersji oryginalnej.Foto: PAP/Photoshot/MOV/LFI

Najlepszy przykład do oczywiście kultowy serial Davida Lyncha "Misteczka Twin Peaks", który wkrótce doczeka się kontynuacji. - Bohaterem jest tu społeczność zbiorowa, która zawsze kryje w sobie jakieś tajemnice - wyjaśnia gość Czwórki. - Wie o tym Lynch, wiedzą twórcy seriali takich chociażby jak "Gotowe na wszystko", wiedzą również ci, którzy robią horrory.

Jednak małe miejscowości w filmach nie zawsze pojawiają się po to, by wzbudzać strach. Czasami perypetie ich mieszkańców wzruszają, a czasmi bawią do łez. W audycji opowiadamy o najsłynniejszych małych miasteczkach w historii kina i zdradzamy dlaczego Francuzi pokochali miasteczko Bergues.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzący: Beata Kwiatkowska

Gość: Jacek Sobczyński (dziennikarz filmowy)

Data emisji: 8.06.2016

Godzina emisji: 20.00

kul/kd

Czytaj także

Anna Dereszowska: kobieca solidarność to nie filmowy mit

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 16:00
- Wychowywałam się z samymi chłopakami i wydawało mi się, że lepiej dogaduję się z mężczyznami, ale kiedy urodziłam dziecko poczułam, co to kobieca solidarność - zapewnia popularna aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kuchnia filmowa: Jiro i jego sushi

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2016 14:00
Jiro Ono - jeden z najsłynniejszych mistrzów sushi na świecie - został bohaterem dokumentu Davida Gelba "Jiro śni o sushi". - To film o wielkiej pasji i dążeniu do doskonałości - mówi dziennikarka filmowa Magda Maksimiuk.
rozwiń zwiń