Polska muzyka, podcasty i... egzamin do szkoły teatralnej - sobota w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 17:32
Zapraszamy do słuchania Czwórki w pierwszy dzień kwietniowego weekendu. Sprawdzimy m.in., jak dostać się do szkoły teatralnej. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Africa Studio

podcasty 1200.jpg
Posłuchaj podcastów Czwórki >>>

W audycji "W to mi graj" w samo południe (godz. 12.05-13.00) - w cyklu "Czwórka wspiera maturzystów" zaserwowaliśmy porady na temat egzaminów wstępnych do szkoły teatralnej. Jak się przygotować? O czym pamiętać? Czym się przejmować, a co "odpuścić"? To zdradziliśmy w audycji. 

"Podcasty w Czwórce" (w godz. 13.05-14.00) - to nowa audycja, w której w każdą sobotę zaprezentujemy wybrane, najciekawsze podcasty, które nagrywają dziennikarze radiowej Czwórki. Dziś w całości wysłuchaliśmy na antenie podcastu Klaudii Tyszkiewicz o rynku mieszkaniowym w Azji. Były też fragmenty podcastów: Ani Hardej z ciekawostkami o dzięciołach, Kuby Jamrozka o syndromie sztokholmskim i technologicznego podcastu Kuby Marcinowicza o elektrycznych autach. Wszystkie podcasty do posłuchania w każdej chwili znajdziecie na podcasty.polskieradio.pl.

sara kordowska 1200 koncert.jpg
ZOBACZ TAKŻE Koncert Sary Kordowskiej w studiu Czwórki >>>

"Brzmi dobrze, bo polskie" to nowa audycja (w godz. 18.05-19.00) - w tej godzinnej audycji można posłuchać wyłącznie polskich wykonawców. W sobotę polecamy wersję z koncertu w Czwórce "Orient Bistro" - drugiego singla Sary Kordowskiej,  zwyciężczyni ostatniej edycji konkursu "Wydaj płytę z będzie głośno". Usłyszymy też m.in. "Numer" - utwór z najnowszego wydawnictwa Rasmentalismu z udziałem Dawida Podsiadło i Vito Bambino.  

ZOBACZ TAKŻE Niedziela (05.04) - będzie się działo w Czwórce >>>

O godz.  15.45  jak co dzień, zapraszamy do posłuchania kolejnego odcinka radiopowieści "Lalka" Bolesława Prusa w znakomitej obsadzie. Występują m.in. Krzysztof Gosztyła, Krzysztof Kolberger i Ignacy Gogolewski. POSŁUCHAJ POPRZEDNICH ODCINKÓW >>>

***

Na programy kulturalne, edukacyjne i mnóstwo dobrej muzyki zapraszamy w sobotę (4.04) przez cały dzień!

mat. pras./kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak