Wieczór Rezydentów. Zaprasza Jurek Przeździecki

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 07:50
W programie nie zabraknie wyselekcjonowanej muzyki, którą wybierze producent Jurek Przeździecki. Usłyszymy twórców takich, jak takich Norbak, Chlar, czy Jeff Rushin.
Jurek Przeździecki
Jurek PrzeździeckiFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

- Czy możemy być blisko, mimo, że dzieli nas odległość? Postaram się tego dowieść nadając dla Was zdalnie - mówił autor, zapowiadając najbliższe wydanie audycji  "Wieczór Rezydentów"

Jurek Przeździecki to jeden z najciekawszych nadwiślańskich twórców szeroko pojętego techno, doceniony także przez świat zachodni. Prywatnie jest miłośnikiem syntezy modularnej, zawsze twórczo niespokojny i kierowany potrzebą dalszego rozwoju.

Warszawski producent elektroniki, który swoją przygodę rozpoczął w 83 roku. Od tego czasu jego pasja owocowała wieloma płytami (Cocoon, Recognition, Boshke, Requiem) i koncertami na całym świecie.

Jurek Przeździecki studiuje kompozycję, fortepian i teorię muzyki współczesnej. Już w wieku 10 lat fascynowała go muzyka klasyków - Bacha, Beethovena i Chopina - a gdy studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zetknął się z muzyką elektroniczną. Front 242, Psychic TV, Throbbing Gristle, SPK i Coilna na zawsze zmieniły jego podejście do sztuki komponowania dźwięków.

Jurek Przezdziecki Live @ Czworka Radio 24.08.2012

***

Na "Wieczór Rezydentów" - w poniedziałek (10.01), o godz. 19.05 - zaprasza Jurek Przeździecki.

kul/kd

Czytaj także

Sarapata: w elektronice ważne są dla nas wątki emocjonalne

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 13:00
- Pełne porozumienie muzyczne osiągnęliśmy z bratem mniej więcej na etapie liceum. Naszym "guilty pleasure" był Scooter, ale to Jon Hopkins przyczynił się do zdefiniowania brzmienia naszej muzyki - opowiada Michał Sarapata, połowa duetu Sarapata, mocnego debiutu na polskiej scenie elektronicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Techno Rzeczpospolita. "Trainspotting" na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 14:30
Studenci IV roku Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu przygotowali spektakl dyplomowy o polskiej scenie techno. - Opowiadamy o wspólnym doświadczeniu, którego podstawą jest muzyka elektroniczna, ale robimy to z innej perspektywy. Kultura klubowa w Polsce kształtowała się w czasie transformacji. Byliśmy na początku tworzenia się kapitalizmu, a teraz jesteśmy w kryzysie tego ustroju - opowiada reżyser Marcin Liber.
rozwiń zwiń