Dominika Plonka - za nami koncert w Czwórce [POSŁUCHAJ!]

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2022 21:45
Dominika Plonka wystąpiła w studiu koncertowym Czwórki. Artystkę wyróżnia luźny i wyrazisty wokal, jak i nacechowane emocjami teksty. Wszystko to mogliśmy usłyszeć podczas koncertu w Czwórce. - Szczerość, prawda i autentyczność - tak mówił o Dominice tuż po występie prowadzący audycję Damian Sikorski.
Dominika Plonka w Czwórce
Dominika Plonka w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Dominika Plonka na swoim koncie ma nie tylko solowe projekty, ale również współpracę z wieloma producentami muzycznymi. Koncert młodej artystki można oglądać na Facebooku, kanale YouTube oraz na naszej stronie internetowej. Po występie Dominika odwiedziła studio Czwórki.

Moje utwory to ja

Dominika Plonka to niezwykle utalentowana wokalistka, obdarzona charakterystycznym głosem i świetnym piórem. Swoje doświadczenia oddaje muzyce i słuchaczom, by tchnęli w nie nowe życie. Artystka rozwija się zarówno w projekcie solowym, jak i we współpracy z innymi artystami, tworząc tym samym charakterystyczne dla siebie delikatne i rytmiczne brzmienia.

- W pewnym momencie zastanawiałam się, czy nie zmienić nazwy na inną, ale nie wyszło - opowiada Dominika Płonka. - Bo moje utwory to jestem ja, a nie wykreowana postać.

W swojej twórczości Dominika porusza osobiste tematy. - W piosenkach, prawie w 100 procentach opowiadam swoją historię. Mogę powiedzieć, że swoimi utworami manifestuję rzeczy, które potem wydarzają się w moim życiu. Jednym z takich utworów był "Na jaw" - zauważa artystka. - Teksty piosenek często przynoszą mi sytuacje, które są dla mnie szokiem, bo przenikają się z rzeczywistością.


Posłuchaj
51:03 2022_11_25 18_04_08_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Koncert Dominiki Plonki w Czwórce! (Czwórka/Będzie głośno)

 

Dominika Plonka, Dawid Płonka - księżyc klik/Dominika Plonka


Owocna współpraca

W kwietniu 2020 roku Dominika Plonka wydała swój pierwszy singiel "Iliahtida", po którym zaczęła rozwijać swoje działania. W lipcu ukazał się kolejny singiel "Na jaw" stworzony we współpracy z Miroffem i Wuja HZG. Na swoim koncie posiada jeszcze kilka singli m.in. "Księżyc klik" - stworzony w rodzinnym gronie we współpracy ze swoim bratem, Dafeatem, który wprowadził do tego utworu swoje charakterystyczne elektroniczne drum’n’bassowe brzmienie. "Trzy zestawy" to kolejna propozycja artystki, która nieco odbiega od wcześniejszej stylistyki, utwór utrzymany jest w znacznie spokojniejszym popowo-soulowym klimacie.

W planach są kolejne plany i projekty, które wspólnie będą realizowane w najbliższych miesiącach. Plany są dość intensywne. - Do końca roku mam zamiar skończyć trzy demówki, a potem je promować. Mam dobrze zaplanowane działania dotyczące wydania mojej EP-ki, która pojawi się na początku 2023 roku - opowiada gość audycji. - W planowaniu pomagają mi doświadczenia z mojej pracy. Pracuję jako project manager w agencji consultingowej i wiem jak ważna jest systematyczność. Przenoszę to nie tylko na działania twórcze, ale także promocyjne.


Artystka wielu talentów

Artystka za swoje muzyczne inspiracje uznaje m.in. Jorję Smith, Amę Lou i Snoh Aalegra, co ewidentnie słychać w jej muzycznych kawałkach. Dominika Plonka ma wiele talentów, poza muzyką, także zajmuje się sztukami wizualnymi. Lubi fotografować, robiła także swoje pierwsze okładki i klipy. Jak zapowiada artystka, na najbliższej EP-ce znajdą się utwory, które można było usłyszeć na koncercie, a także nowe kompozycje, które są w fazie tworzenia.


Posłuchaj
24:12 Czwórka/Będzie głośno! -Dominika Plonka 25.11.2022.mp3 Dominika Plonka o koncercie, EP-ce i planach (Będzie głośno!/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Dominika Plonka

Data emisji: 25.11.2022

Godzina emisji: 19.15

mat.pras./pj/kor/aw

Czytaj także

Tragarze zagrali koncert w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 16:00
Czwórka zaprosiła słuchaczy na koncert zespołu Tragarze - formacji wyróżnionej w piątej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Na scenie towarzyszył im gość specjalny - Robert Cichy, gitarzysta. Wysłuchaj i zobacz jeszcze raz koncert ze studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwale od kuchni. Kto nagłaśnia koncerty?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 16:48
Na scenie ich nie widać, ale bez członków ekipy nagłaśniającej nie odbyłby się żaden koncert i żaden festiwal. 
rozwiń zwiń