Ania Karwan i premiera płyty "Swobodnie" dziś wieczorem w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 08:15
Gościem najbliższego wydania audycji "Będzie głośno!" będzie m.in. Ania Karwan, która odwiedzi Czwórkę w dniu premiery płyty "Swobodnie". 
Damian Sikorski i Anna Karwan
Damian Sikorski i Anna KarwanFoto: Czwórka

"Swobodnie" to najnowszy i szalenie ważny album w dorobku Ani Karwan oraz pierwszy, w całości autorski materiał artystki. Dojrzałe kompozycje stworzone wraz z Piotrem Bogutynem i szczere poetyckie teksty to nowe oblicze Ani. Po latach spędzonych na scenie, odważyła się odkryć swoje prawdziwe ja, pozwoliła sobie na podjęcie ryzyka, podejmowania trudnych prób i popełniania błędów

- Dojrzałam do życia w spokoju i szaleję już tylko w twórczości. Na płycie uwolniłam się od konkretnych gatunków. Jestem silnie związana z analogowym brzmieniem, a jednocześnie podziwiam nowoczesne produkcje. Na płycie wyraża się moja stara dusza, a zarazem dzika kobieta, która nie boi się być nieidealna - mówi Ania Karwan. - Jestem dumna z tego, że znalazłam odwagę. Po niełatwym czasie pandemii, samotności i strachu napisałam teksty i muzykę jakiej nigdy nie doświadczyłabym, gdyby nie te dwa lata kiedy zatrzymał się świat. Album ten jest więc zapisem mojej wdzięczności za ten czas.

Ania Karwan od lat współpracuje z czołówką polskich artystów, jak również ze światowymi kompozytorami muzyki filmowej w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. Zwyciężczyni konkursu Premiery 56 Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Szerszej publiczności dała poznać się podczas VII edycji programu "The Voice of Poland”, w którym dotarła do ścisłego finału. Zajęła wysokie miejsce w prestiżowym międzynarodowym zestawieniu Top Ten Global Voice. Na spotkanie z artystką zapraszamy po godzinie 18.00.

Źr. Youtube/Ania Karwan - Swobodnie (Official Video)


W drugiej części audycji, gościem Czwórki będzie Pola Rise, która po dłuższej przerwie wraca z płytą i z książką "Hikikomori". To opowieść o japońskim wirusie samotności, który może dopaść każdego. 

Nowy krążek to reakcja Poli Rise na wszechobecną presję sukcesu i niekończącą się w dzisiejszym świecie rywalizację. Na płytę składa się 12 kompozycji autorstwa Poli oraz Rafała Olewnickiego. Za produkcję muzyczną albumu odpowiada ceniony producent muzyczny Marcin Bors (Nosowska, Mrozu, Sarsa, Myslovitz, Brodka). Po świetnie przyjętym debiutanckim albumie "Anywhere But Here" w 2018 roku, przyszła kolej na płytę zaśpiewaną w całości w języku polskim.

To połączenie nowoczesnych brzmień i elektroniki, gdzie nie brakuje nowoczesnych rozwiązań. Krążek jest częścią wielowymiarowego konceptu, na który składa się również książka, seria teledysków oraz audiowizualna wystawa metaverse. Hikikomori - japoński wirus samotności - rozprzestrzenia się we współczesnym świecie jak chwasty. Wyklucza z życia społecznego, czasami na chwilę, kiedy indziej na lata. Niezależnie od ilości pieniędzy na koncie, miejsca zamieszkania czy wieku - każdy jest narażony na samotność. Pola Rise odwiedzi studio Czwórki po godz. 19.00.


***

Na audycję "Będzie głośno!" - w piątek (24.03) o godz. 18.00 - zaprasza Damian Sikorski.

aw/mat.pras.

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa
Czytaj także

Kaśka Sochacka: album "Live" to pamiątka z trasy koncertowej

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 19:50
"Live" to nowa i pierwsza koncertowa płyta Kaśki Sochackiej. - Występy na żywo to teraz główny punkt mojej muzycznej codzienności. W ubiegłym roku odwiedziliśmy z zespołem ponad 70 miast i zagraliśmy 100 koncertów - wspomina artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ana Andrzejewska: Halina Poświatowska uczy mnie języka

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 16:20
Śpiewała jazz, ale debiutancki album oparła na elektronicznych brzmieniach. Na krążku znajdą się utwory do wierszy Haliny Poświatowskiej, które Ana Andrzejewska stworzyła razem z Mateuszem Hulbójem. 
rozwiń zwiń