Czwórka na Up To Date 2023. Posłuchaj, jak było!

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2023 11:00
Nowa data, nowe miejsce, ale idea ciągle ta sama - dać ludziom szansę odkryć nowe brzmienia. - Grało mi się świetnie, jestem pozytywnie zaskoczony - mówił tuż po swoim występie Yac, czyli Piotr Krupiński, polski producent znany z duetu Normal Bias.
Artyści na scenie Up To Date Festiwal 2023
Artyści na scenie Up To Date Festiwal 2023Foto: Grzegorz Jasina/mat. pras.
  • Co zmieniło się podczas tegorocznego UTDF?
  • Gdzie odbywał się Up To Date Festival 2023?
  • Jak się gra na ta dużym festiwalu - mówią artyści

W tym roku festiwal odbył się już po raz czternasty, więc, jak zaznaczali organizatorzy, można powiedzieć, ze jest już "takim nastoletnim dzieckiem, przy którym trzeba się sporo nauwijać", ale które daje mnóstwo radości. Na gości wydarzenia czekało wiele zmian, m.in. lokalizacja. - Sam dobrze nie wiem, gdzie jesteśmy, festiwal odbywa się na obrzeżach miasta - mówił w plenerowym studiu Czwórki Jędrzej "Dtekk" Dondziło, organizator wydarzenia. - W latach 50. ubiegłego stulecia tworzono tu bitumy do budowy dróg. Chcieliśmy oddać klimat tajnych imprez, ale także nawiązać do korzeni muzyki elektronicznej i pobudzić skojarzenia z wartościami, które towarzyszą muzyce elektronicznej. Robiliśmy imprezy typu "secret location", zanim zaczęliśmy pracę nad Up To Date.

ZOBACZ TAKŻE Galeria zdjęć <<<

Na dwóch festiwalowych scenach zaprezentowali się artyści ze scen techno, basowej czy muzyki eksperymentalnej oraz kultury tanecznej. - Na festiwalu nie skupiamy się na headlinerach, ale na pewnej muzycznej opowieści. Jest bardzo delikatna na początku - mamy ambient i eksperymentalną muzykę, która przechodzi w taneczne rytmy. Potem organiczne techno, dubujące rzeczy kierujące się ku basom. To eklektyczna, ale jednocześnie spójna mieszanka gatunków - mówił gość Czwórki. 

Posłuchaj
59:44 _PR4_AAC 2023_06_23-22-00-10.mp3 Co działo się podczas tegorocznego Up To Date Festival? (Czwórka na UTDF)

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<< 

Z perspektywy artystów, festiwal także był udany. - Grało mi się świetnie, wszystko bardzo dobre słyszałem i czułem to, co robię. Na koniec wyostrzyłem seta i udało się - opowiadał , który otwierał koncerty. - Wybrałem własne produkcje, choć złożyłem je zupełnie inaczej, by była z tego grania frajda. Zazwyczaj mam przygotowane bloki do 12 kanałów i składam je tak, jak czuję. Za każdym razem set brzmi więc nieco inaczej - tłumaczył. Zazwyczaj gram mniejsze acty, wiec miałem duże obawy. Ostatecznie jestem mega miło zaskoczony. 

POZDRO UTDF! | Up To Date Festival

Sprawdź też:

Up To Date Festival 2023 Up To Date Festival 2023

***

Tytuł audycji: "Czwórka na Up To Date"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Dtekk, organizator festiwalu, i Yac, artysta

Data emisji: 23.06.2023

Godzina emisji: 22.04

kd/gs


Czytaj także

Up To Date 2022. Czwarta Scena Czwórki od kulis

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 07:00
Już po raz piąty Czwórka zagra na Up To Date Festival w Białymstoku. - Muzyczny kierunek naszej sceny ustaliliśmy na samym początku. Prezentujemy ciekawy polski rap, nie zamykamy się na soul i jazz, w programie mamy elektroniczne live acty i didżejów z wyborną selekcją - opowiada Piotrek Truszkowski, dziennikarz i opiekun Czwartej Sceny Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Up To Date 2023. "Zaskoczymy nawet tych, którzy na techno zjedli zęby"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 11:30
Czternasta odsłona festiwalu przyniesie wiele zmian - od nowej daty i nadal sekretnej lokalizacji, po program muzyczny zdecydowanie bardziej zakorzeniony w muzyce elektronicznej. - Z roku na rok zmniejsza się liczba kompromisów, na które idziemy, a zainteresowanie festiwalem rośnie. Co bardzo nas cieszy - mówi Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny Up To Date w Białymstoku.
rozwiń zwiń