"Brokat i Cień". Jagoda Kret zapowiada drugą płytę

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2024 12:50
Jagoda Kret zadebiutowała w 2021 roku płytą "O Samym Braku Stabilności". Teraz kończy pracę nad drugą płytą i prezentuje nowy singiel.
Jagoda Kret z zespołem w studiu Czwórki.
Jagoda Kret z zespołem w studiu Czwórki. Foto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Jagoda Kret to charyzmatyczna wokalistka i songwriterka, która tuż po wydaniu debiutanckiego albumu "O Samym Braku Stabilności" w 2021 roku zagrała na najważniejszych scenach polskich festiwali. Płyta otrzymała także nominację do nagrody Fryderyki 2023 w kategorii Album Roku Blues. Jak dotąd artystka kojarzona była z gitarowym, bluesowo-rockowym brzmieniem inspirowanym amerykańskim folkiem. Teraz czas przyszedł czas na zmianę. Nowy singiel - "Brokat i Cień" - zapowiada nowe wydawnictwo i nowy krok w muzycznej twórczości.

- Jestem typem poszukiwacza. Nie lubię chodzić utartymi szlakami, więc na nowym albumie próżno będzie można szukać bluesowego sznytu z poprzedniej odsłony. Zamiast tego pojawią się nowe inspiracje, doświadczenia, świeże spojrzenie, które jest konsekwencją mojego rozwoju artystycznego - opowiada Jagoda Kret.

Autorką tekstu oraz współkompozytorką singla jest Jagoda, natomiast producentem i współautorem muzyki jest Michał Gołąbek (współpracujący na co dzień jako gitarzysta Brodki czy Smolika), który nagrał także w utworze "Brokat i Cień" gitary, klawisze i perkusjonalia. Jagoda Kret odwiedzi Czwórkę po godz. 21.00. 

W pierwszej godzinie audycji gościem Damiana Sikorskiego będzie Kowalski, a od niedawna Bard Kowalski. Artysta wszechstronny. Aktor telewizyjny i teatralny. Były solista warszawskiego Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej. Jego doświadczenie sceniczne obejmuje występy na największych festiwalach muzycznych: Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, ESKA Music Awards, Wygraj Sukces czy Top Trendy. Kowalski jest laureatem programów telewizyjnych” "Szansa na sukces" i "Mam Talent", a także zwyciężcą konkursu Premiery na festiwalu w Opolu w 2014 roku. 

W swój słabszy dzień Kowalski napisał z KaCeZeTem piosenkę która ma dawać wsparcie psychiczne każdemu, kto go potrzebuje. Wrzucił na próbę do sieci refren utworu "Obyśmy mieli się dobrze" i zebrał setki polubień.  

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (25.04) o godz. 20.00. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kul


Czytaj także

Sarsa: urodziłam się z odwagą, ale bez pewności siebie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 17:50
Po wydaniu płyty "*jestem marta" Sarsa nie zwalnia tempa. Najnowszą piosenkę - "Po kościach" - nagrała z gościnnym udziałem Dawida Tyszkowskiego.  - Cieszę się, że nowa odsłona mojej twórczości też okazuje się być interesująca dla słuchaczy - mówi artystka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Patryk Pietrzak: mój brat to tajna broń nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 13:00
"Maczugi" to kolejny singiel zapowiadający nowy, solowy album Patryka Pietrzaka. - Nad płytą pracuję razem z bratem. To jest moja nowa energia i tajna broń - opowiada artysta. 
rozwiń zwiń