Traces to Nowhere wraca z płytą "Lost Tribe". "Trochę złagodnieliśmy”

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2024 17:30
Stołeczna formacja Traces to Nowhere powróciła ze swoim drugim longplayem studyjnym, zatytułowanym "Lost Tribe". Premiera wydawnictwa miała miejsce 22 kwietnia 2024 roku, w Dniu Ziemi. - Data nie jest przypadkowa, bo sprawy ekologiczne są mi bardzo bliskie - mówi w Czwórce wokalistka grupy Karolina Mazurska.
Karolina Mazurska i Tomek Niedzielko z grupy Traces to Nowhere opowiadali o swojej nowej płycie Lost Tribe.
Karolina Mazurska i Tomek Niedzielko z grupy Traces to Nowhere opowiadali o swojej nowej płycie "Lost Tribe". Foto: Czwórka/Bartek Koziczyński
  • Stołeczna formacja Traces to Nowhere powróciła ze swoim drugim longplayem studyjnym, zatytułowanym "Lost Tribe".
  • Premiera wydawnictwa miała miejsce 22 kwietnia 2024 roku, w Dniu Ziemi. 
  • W Czwórce o albumie opowiadają Karolina Mazurska i Tomek Niedzielko.

Traces to Nowhere - jaką grają muzykę?

Traces to Nowhere to projekt z Warszawy założony w 2010 roku. Nazwa zespołu to tytuł pierwszego odcinka serialu "Twin Peaks", który stanowi pozamuzyczną inspirację dla członków zespołu. Już od początku istnienia zespół stara się nie zamykać w jednym nurcie muzycznym. Ich muzyka to mieszanina bardzo różnych dźwięków, zaczerpniętych z post metalu, post rocka czy industrialu, ale też z szeroko pojętej alternatywy, zahaczającej nawet o trip-hop. Dzięki odrzuceniu ram ich twórczość wymyka się schematom, oddając przestrzeń muzyce i słowom. Utwory Traces to Nowhere to dotychczas przede wszystkim ciężkie, wielowarstwowe kompozycje, wzbogacone o melodyjny wokal.


"Łagodniejsze brzmienie"

Kilka lat od ukazania się ich ostatniej płyty, światło dzienne ujrzała ich płyta "Lost Tribe". Jak przyznają członkowie grupy Karolina Mazurska i Tomek Niedzielko, ich nowa płyta różni się brzmieniowo od dotychczasowej twórczości grupy. - Trochę złagodnieliśmy, ale jakoś tak nam grało w duszy, że trochę ta muzyka złagodniała - mówi Karolina. - W związku z tym też wokale trochę się stały łagodniejsze. 

Źr. Yotube/Traces To Nowhere - Blurry Pictures


Kiedy ukazała się płyta "Lost Tribe" zespołu Traces to Nowhere?

Lost Tribe ukazała się w 22 kwietnia, w Dniu Ziemi, i nie jest to data przypadkowa. - Część tekstów dotyczy wpływu człowieka na planetę i tego, co my żeśmy zrobili i dokąd to wszystko zmierza - tłumaczy wokalistka grupy. - Tematy związane z przyrodą nie są nam obce. Angażuję się w lokalne inicjatywy na rzecz ochrony przyrody, np. walkę z zakusami deweloperów na terenach w pewnej dzielnicy warszawskiej. Generalnie też zawodowo i ideologicznie zajmuję się tematem ochrony przyrody. Pracuję w niedużej fundacji, która nazywa się Fundacja Alter Eco i zajmujemy się różnymi działaniami proprzyrodniczymi oraz edukacją przyrodniczą.


Posłuchaj
25:50 CZWORKA_Rock blok_Traces to Nowhere wszystko 17.05.2024.mp3 Traces to Nowhere o płycie "Lost Tribe" (Rock Blok/Czwórka

 

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Karolina Mazurska, Tomek Niedzielko (Traces to Nowhere)

Data emisji: 19.04.2024

Godzina emisji: 22.15

aw/mat.pras./wmkor

Czytaj także

Ikarus Feel. Nadchodzi ich druga płyta. Zespół nie ucieka od trudnych tematów swojego pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2024 09:40
Wokalista Ikarus Feel, Daniel Gorol, zdradza, że nowa płyta będzie mocna, szczera i depresyjna. Zespół nie ucieka od trudnych tematów swojego pokolenia. O szczegółach nadchodzącego albumu artysta opowiada w rozmowie z Damianem Sikorskim. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pökitzø z płytą "niePokój". Numery na koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2024 17:30
W muzyce podoba im się to, że jest nośnikiem energii. Ważny jest też przekaz i dzielenie się przemyśleniami. Członkowie zespołu Pökitzø opowiadają o płycie "niePokój". 
rozwiń zwiń