The Great White Lights: wszystko zależy od nas

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2023 11:20
- Nie mamy wsparcia osób z zewnątrz, więc to, co dzieje się z naszym zespołem i w naszym zespole, zależy tylko od nas. Wszystko robimy sami i tak też jest w przypadku naszej drugiej płyty "Escapism" - opowiada Kuba Serafin z zespołu The Great White Lights.
Escapism to nowy album zespołu The Great White Lights.
"Escapism" to nowy album zespołu The Great White Lights.Foto: mat. promocyjne/Facebook
  • "Escapism" to tytuł drugiego albumu zespołu The Great White Lights.
  • Grupa znana jest słuchaczom Czwórki - ich utwór "Come again" znalazł się na składance "Będzie Głośno vol. 2".
  • Nowa płyta tematycznie krąży wokół ucieczki od problemów codzienności w nierealny świat naszych wyobrażeń.
  • - "Escapism" jest formą znalezienia sensu, próbą zbalansowania siebie w kontekście trudności, które napotykamy na co dzień - mówi lider zespołu The Great White Lights Kuba Serafin. 

The Great White Lights - było o nich głośno

Korzenie zespołu The Great White Lights sięgają 2010 roku. Dziesięć lat później ich utwór "Come again" znalazł się na składance Czwórki "Będzie Głośno vol. 2". - Ta piosenka jest naszym najstarszym utworem i choć pochodzi z debiutanckiej płyty, to jednak odbiega od reszty materiału - opowiadali wówczas muzycy. Dziś wokalista i gitarzysta zespołu dodaje, że wydawnictwo Czwórki było podsumowaniem pewnego etapu w historii grupy, ukoronowaniem debiutanckiego albumu i ostatnią „dużą rzeczą” przed wybuchem pandemii. - Świat się zatrzymał i my jako zespół też. Byliśmy zdruzgotani, bo nie wiedzieliśmy, co będzie dalej. Jedyne, co nam zostało to zebrać się do kupy i zacząć planować dalsze kroki. Teraz wracamy z nową płytą zatytułowaną "Escapism" - mówi gość Czwórki.

"Escapism" - jak brzmi drugi album zespołu?

Drugi album zespołu The Great White Lights tematycznie krąży wokół ucieczki od problemów codzienności i otaczającej nas rzeczywistości społecznej w nierealny świat naszych wyobrażeń.

- Nad nowymi utworami pracowaliśmy w domku na wsi. Tam przywieźliśmy szkice kompozycji, które wcześniej stworzyliśmy w naszych domach - wspomina Kuba Serafin. - Pracowaliśmy intensywnie od rana do nocy i oddychaliśmy tą muzyką. Sporo czasu zajęło nam także "dopieszczanie" szczegółów. Sami sobie jesteśmy sterem, żeglarzem i okrętem, więc wszystkie sprawy związane z wydaniem płyty spoczęły na nas. W tym teledyski i działania promocyjne.

The Great White Lights - The Last Day On Earth | The Great White Lights

Album dystopijny

W identyfikacji wizualnej płyty ważną rolę odgrywa cyberpunk - W cyberpunku istotnym elementem jest dystopia, a obawa o przyszłość jest mocno zaakcentowana na krążku "Escapism" - przyznaje muzyk. - Choć wydaje się, że wróciliśmy do względnej normalności, to coś się przesunęło. Dla mnie "Escapism" jest formą znalezienia sensu, próbą zbalansowania siebie w kontekście trudności, które napotykamy na co dzień.        

Sprawdź też:

Trash, Radiohead i niemieckie techno

- Jako zespół jesteśmy zlepkiem różnego muzycznego backgroundu. Nasz perkusista był zakochany w trashu, drugi gitarzysta, z którym piszę dziś piosenki, był fanem Arctic Monkeys, a ja od dzieciaka słuchałem Muse, Radiohead i Queens Of The Stone Age oraz niemieckiego techno - wspomina rozmówca Bartka Koziczyńskiego. - Przez długie lata pracowałem też jako dziennikarz muzyczny. Prawdopodobnie dzięki temu nabrałem chęci, żeby eksplorować różne gatunki i szukać w muzyce własnego języka.  

Posłuchaj
12:01 CZWÓRKA Rock Blok - 24.11.2023.mp3 Album "Escapism" - jak brzmi nowa płyta zespołu The Great White Lights? (Rock Blok/Czwórka)

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Kuba Serafin (wokalista i gitarzysta zespołu The Great White Lights)

Data emisji: 24.11.2023

Godzina emisji: 22.15

kul/mgc

Czytaj także

Solowe single Piotra Niesłuchowskiego i teledysk AI

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 13:01
Piotr Niesłuchowski prezentuje kolejny singiel "Kto obroni". Przez kilka lat grał ze Skubasem, zaśpiewał u boku Natalii Przybysz, miał przyjemność zagrać dziesiątki koncertów. Dziś stawia na solową karierę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spięty i "Heartcore". To subtelny album

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 10:48
Ukazała się trzecia solowa płyta Spiętego "Heartcore". To pierwszy album artysty nagrany z zespołem, z którym koncertuje od 2,5 roku. 
rozwiń zwiń