Tomasz Makowiecki. "Bailando" bez refrenów z TikToka

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2024 20:50
"Bailando" to nowa płyta Tomasza Makowieckiego. Powstawała długo i w skupieniu. Przywołuje ducha "Moizmu", ale wytycza własne ścieżki.
Tomasz Makowiecki
Tomasz MakowieckiFoto: Piotr Pytel/Universal Music Polska/mat. prasowe

Tomasz Makowiecki to artysta osobny. I nieśpieszny. Jego ostatnia płyta "Moizm" ukazała się w 2013 roku. Teraz po dekadzie, w wieku czterdziestu lat wraca z "Bailando" albumem słodko-gorzkim, pełnym piosenek, które chwytają uwagę, ale też i serce. Jak sam mówi to album, który powstał z ciekawości świata i ciekawości siebie samego.

Na nowym krążku artysta zrobił to, co potrafi najlepiej - zbierane latami doświadczenia skrupulatnie przesiał i przełożył na język muzyki – bez oglądania się na trendy, bez pędu za byciem na topie. Ta płyta to katharsis – porusza to, czego wcale nie chcesz dotykać. Przejmująca i oczyszczająca. Piękna. A całość wieńczy ironiczny tytuł. Wentyl, bez którego nie da się oddychać w tym dusznym świecie.

Na albumie znalazło się jedenaście utworów, w tym single zapowiadające album: "Warszawa Wschodnia" i "Bardziej niż zwykle" oraz "Na paluszkach" z gościnnym udziałem Julii Wieniawy i "Nie ma nas" w duecie z Kasią Nosowską. - Nasze głosy bardzo się różnią, ale mam wrażenie, że w tej piosence się spasowały. Podjąłem decyzję, że wyślę Kasi empetrójkę z tym numerem i zobaczę, co się wydarzy. Chwilę później rozmawiałem z nią przez telefon - mówi do mnie: "Tomek to jest świetna piosenka, z przyjemnością wezmę w tym udział i dzięki, że o mnie pomyślałeś". Ja z kolei powiedziałem, że jest to dla mnie zaszczyt, i udało się - opowiadał artysta w Polskim Radiu. 

Tomasz Makowiecki to muzyk, wokalista, producent i autor tekstów obecny na polskiej scenie od 2001 roku. Artysta ma na koncie pięć albumów studyjnych, w tym dwa nagrane z Makowiecki Band i trzy solowe. Makowiecki był wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki. Artysta odwiedzi studio Czwórki w czwartkowe popołudnie.

Tomasz Makowiecki - Bardziej niż zwykle (Official Video) | Tomasz Makowiecki

 

***

Na "Muzyczny Lunch" - w czwartek (22.02), o godz. 13.00 - zaprasza Ula Kaczyńska.

kul


Czytaj także

Baasch: czuję, że epka "IV!I" to muzyka dzienna

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 14:50
W małym mieszaniu z widokiem na chmury i dachy miasta powstały najnowsze piosenki Baascha: piosenki o miłości. Artysta mówi, że to pierwszy moment, w którym do swojej muzyki wpuścił słońce. Ula Kaczyńska jednak to słońce z epki "IV!I" czarno widzi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Romantyzuję przeszłość". Oto RAF - nowe oblicze Rafa Skowrońskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2024 09:20
- Debiutuję po raz trzeci. Tym razem jako RAF - opowiada wokalista kompozytor i autor tekstów Raf Skowroński. - Daję sobie trzecią szansę i obiecuję, że więcej przerw nie będzie. 
rozwiń zwiń