Jak błyskawicznie wypełnić zeznanie podatkowe?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 17:14
Ministerstwo finansów uruchomiło nową stronę, która ułatwić ma zwykłym zjadaczom chleba wypełnianie rozliczeń podatkowych. Z serwisu Szybkipit.pl możemy ściągnąć specjalną aplikację, albo zadać pytanie urzędnikom.
Audio
  • Jak szybko i bez problemu rozliczyć PIT 2013? (Czwórka/Czwarty wymiar)
Jak błyskawicznie wypełnić zeznanie podatkowe?
Foto: glowimages.com

Jak błyskawicznie wypełnić zeznanie podatkowe? Urzędnicy Ministerstwa Finansów przekonują, że wystarczy zalogować się do specjalnie stworzonego serwisu interntowego. Jeśli będziemy mieli jakikolwiek problem, tam również znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

- Wystarczy wysłać swoje pytanie przez specjalny formularz, znajdujący się na stronie - mówi w "Czwartym wymiarze" Małgorzata Gałęziak z Ministrstwa Finansów. - Odpowiedź otrzymamy mailem na nasz adres. Zostanie ona także zamieszczona na stronie.

Dzięki temu każdy, zanim wyśle swoje pytanie, może zobaczyć, czego chcieli się dowiedzieć poprzedni użytkownicy. - W serwisie znajduje się także poradnik, który ułatwić ma rozliczenie PIT-a w wersji elektronicznej - dodaje Gałęziak.

Jak podkreślają urzędnicy Ministerstwa Finansów, rozliczając się przez internet możemy liczyć na wiele udogodnień, m.in. szybszy zwrot podatku.

(kd)

Czytaj także

Płać podatki tam, gdzie mieszkasz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 15:52
"Karta Warszawiaka", albo karty "Mieszkańca Każdego Innego Miasta" – czy to dobry sposób gmin na to, by płacić podatki tam, gdzie się mieszka? Zapraszamy do dyskusji!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Być, czy mieć - oto jest pytanie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 08:00
Młodzi Polacy coraz częściej wolą "być" niż "mieć". - Dopóki jednak nie wyprowadzą się z domu i nie zaczną sami na siebie zarabiać, nie zrozumieją, o czym tak naprawdę mówią - tłumaczy Rafał Glazik, ekonomista.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz kupić mieszkanie? Oszczędzaj

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 16:31
Rok 2014 niesie ze sobą spore zmiany na rynku kredytów hipotecznych. Zakup własnego "M" okaże się trudniejszy przede wszystkim dla osób, które nie posiadają oszczędności.
rozwiń zwiń