Polskie Radio
Section05
kredyt hipoteczny

"Bezpieczny kredyt 2 proc." - ustawa z podpisem prezydenta. Zobacz, kto może skorzystać

Prezydent podpisał ustawę o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe, która wprowadza "Bezpieczny kredyt" z dopłatą państwa do rat. Ustawa przewiduje też rekompensaty dla przedsiębiorców w związku z zawieszeniem ruchu na przejściach granicznych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy kredyt hipoteczny POLSKA mieszkanie mieszkanie dla młodych pieniądze prezydent społeczeństwo

"Bezpieczny kredyt" ruszy z początkiem lipca. Prezes Pekao: zainteresowanie będzie duże

Bank Pekao wprowadzi do swojej oferty "bezpieczny kredyt" mieszkaniowy i robi wszystko aby wystartować z programem od początku lipca - poinformował prezes Pekao Leszek Skiba. Ustawa wprowadzająca "bezpieczny kredyt" i konto mieszkaniowe, czyli elementy rządowego programu Pierwsze Mieszkanie, ma wejść w życie w sobotę 1 lipca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste kredyt hipoteczny mieszkanie

Obniżka stóp procentowych jeszcze w tym roku? Premier Morawiecki podaje warunki

- Jeżeli nie zajdą jakieś absolutnie nadzwyczajne okoliczności, jak kolejny wielki kryzys energetyczny, to inflacja będzie spadała do końca roku i jest nadzieja na obniżkę stóp procentowych jeszcze w czwartym kwartale tego roku - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 i Programu I Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja ceny żywności NBP stopy procentowe Mateusz Morawiecki POLSKA społeczeństwo kredyt hipoteczny

"Odmrożenie" rynku kredytów. Prognozy NBP wskazują na poprawę

W marcu poprawiła się sytuacja na rynku kredytów mieszkaniowych, dobrze radził sobie segment kredytów konsumpcyjnych, natomiast wartość nowych pożyczek inwestycyjnych pozostała słaba - pisze w "Miesięczniku Makroekonomicznym" Polski Instytut Ekonomiczny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budowa mieszkania kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt gotówkowy kredyt konsumencki NBP oprocentowanie oprocentowanie pożyczek gotówkowych POLSKA społeczeństwo

Ekspert: na rynku nieruchomości mamy pierwsze oznaki ożywienia

- Na rynku nieruchomości mamy pierwsze oznaki ożywienia. Jest to efekt między innymi tego, że Rada Polityki Pieniężnej od wielu miesięcy nie podnosi stóp procentowych, a nawet pojawiły się opinie o ich obniżce już nawet po tegorocznych wakacjach - powiedział Bartosz Turek, analityk rynku nieruchomości w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości kredyt mieszkaniowy kredyt hipoteczny