X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kredyt hipoteczny

Jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego wybrać?

Na rynku mieszkaniowym mamy prawdziwy boom. Coraz więcej osób chce kupić własne mieszkanie. Deweloperzy nie nadążają za rosnącym popytem a akcja kredytowa rośnie w całym kraju. Banki oferują kredyty hipoteczne ze zmienną stopą oprocentowania. Ostatnio jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaapelował do banków o wprowadzanie do swoich ofert kredytorów o stałym oprocentowaniu. O tym jaka jest realna różnica w tych kredytach mówił w radiowej Jedynce prof. Waldemar Rosowski z SGH.
Zobacz więcej na temat:  kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy Justyna Golonko

Polacy coraz bogatsi. Własne mieszkanie jednak wciąż luksusem

Goście Polskiego Radia 24: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Uniwersytet Warszawski), Paweł Majtkowski (ekonomista) i Paweł Pelc (radca prawny) dyskutowali w audycji Rządy pieniądza m.in. kredytach hipotecznych Polaków. Posiadanie mieszkania to ciagle atrybut zamożności Polaków. - Żyliśmy w biedzie i teraz próbujemy odbić sobie te lata - zauważył jeden z gości audycji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kredyt hipoteczny mieszkania Mieszkanie Plus finanse publiczne oszczędności oszczędzanie

Kredyt z ratami malejącymi. Są duże plusy, ale i minusy

Ponad 90 procent kredytobiorców może taniej spłacić swoją hipotekę, ale na razie nie korzysta z tej opcji. Nawet 519 milionów złotych rocznie mogliby zaoszczędzić w sumie mieszkaniowi kredytobiorcy, gdyby zamiast popularnych kredytów hipotecznych z ratami równymi wybraliby te z ratami malejącymi. To drugie rozwiązanie pozwala oddać bankowi o 15-20 procent mniej odsetek - oszacowała firma Open Finance.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wardziak kredyt hipoteczny rata kredytu bank