Twórcy Google stawiają na ekologię

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 19:28
Dziś w przeglądzie tego, czym jeżdżą gwiazdy i ludzie, którym w życiu zdecydowanie sprzyja fortuna, zajrzeliśmy do garaży twórców wyszukiwarki Google - Larry'ego Page'a i Sergeya Brina.
Audio
  • W garażach założycieli Google'a nie znajdziemy ekstrawaganckich, drogich aut (Czwórka/Czwarty wymiar)
W Amsterdamie funkcjonują już miejskie wypożyczalnie aut elektrycznych
W Amsterdamie funkcjonują już miejskie wypożyczalnie aut elektrycznychFoto: wikipedia cc/Shacho0822

- Jak donosi większość źródeł, panowie poruszają się głównie samochodami elektrycznymi - mówi redaktor naczelny "Top Gear Polska" Szymon Sołtysik. - Po pierwsze dlatego, że są udziałowcami w firmie Tesla, która jest producentem wyłącznie samochodów elektrycznych. Mówi się też o tym, że jeżdżą Toyotą Prius, ale to chyba dlatego, że ten samochód był użyty jako baza do pierwszego projektu autonomicznego auta Google.
Piotr Zalewski z Google Polska opowiedział słuchaczom "Czwartego Wymiaru" o tym, dlaczego zdecydowano się na inwestycję i rozwój projektu samochodów autonomicznych, czyli sterowanych przez komputer. - Dużo osób ginie na drogach i masę czasów tracimy bezczynnie w korkach - oba te problemy takie auta mogą rozwiązać. Będą poza tym sprzyjały ekologii. Jeśli już w ogóle inwestować w motoryzację, to tylko taką.
Takie auta wpisują się w trend firmy Google: - Zaznaczam, że my jako firma zdecydowanie stawiamy na odejście od aut, a premiujemy poruszanie się komunikacją miejską lub na rowerach - zaznaczył Zalewski.
(ac/mm)

Czytaj także

Elektryczne samochody mogą być tańsze?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 20:32
A to dzięki nowym ogniwom paliwowym. Skonstruowali je duńscy naukowcy z Uniwersytetu Kopehnaskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 2014 - będzie rewolucja w motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 15:00
Stare przysłowie mówi, że lepsze jest wrogiem dobrego. Zasada ta nie obowiązuje jednak w świecie motoryzacji, gdzie producenci zasypują nas technologicznymi nowinkami i co rusz prezentują nowe modele "wszystkomających" aut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze gadżety i samochody 2013

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 19:45
Akcja magazynu T3 wystartowała już w listopadzie ubiegłego roku. Rozpoczęto wówczas wielkie podsumowanie i analizowano walory masy różnych gadżetów: aparatów, tabletów, a nawet samochodów.
rozwiń zwiń