Modułowy smartfon pojawi się w 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 20:00
Będzie jednak małe odświeżenie na rynku smartfonów! Projekt Ara firmy Google wejdzie na rynek w 2015 roku.
Audio
  • Smartfon modułowy wejdzie na rynek na początku 2015 roku. Marcin Kubicki z magazynu "T3" nie wróży mu jednak sukcesu (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Modułowy smartfon pojawi się w 2015 roku
Foto: WikiKiwi/Flickr

- Niespecjalnie wierzyliśmy, że taki sprzęt powstanie - przyznaje w "Czwartym wymiarze" Marcin Kubicki z magazynu "T3", cotygodniowy gość audycji. - Ostatnio Google jest jednak bardzo aktywny w każdej możliwej dziedzinie związanej z elektroniką i projekt Ara pojawi się na rynku w przyszłym roku.
Będzie to pierwszy smartfon modułowy. Jego premiera z pewnością wywoła ogromne poruszenie na rynku nowych technologii. - W skrócie polega to na tym, że kupujemy od firmy Google taką podstawkę, moduł bazowy, do której doczepiamy kolejne moduły smartfona. Są to wyświetlacz, bateria, bluetooth, pamięć ram, wi-fi i tak dalej. Wedle naszego uznania i potrzeb. Ma to być proste urządzenie odpowiadające naszym potrzebom.
PRZECZYTAJ TEŻ: Rewolucji na rynku smartfonów nie będzie

Jak zawsze w takich przypadkach, pojawia się jednak pytanie - czy ten typ telefonu jest w ogóle potrzebny? Czy z pewnością interesujący pomysł znajdzie wystarczająco dużo nabywców? - No i tutaj trafiamy na sedno. Wydaje się, że nie, nie będzie to hit. Tych modeli na rynku teraz jest tak dużo, że nie potrzebujemy chyba czegoś zupełnie nowego. Ja przynajmniej patrzę na to sceptycznie - mówi gość Czwórki.
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania zapisu rozmowy Kuby Marcinkiewicza z Marcinem Kubickim.
(ac/kd)

Czytaj także

Powerbanki wydłużą życie telefonów

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 11:24
Zaczęło się od potrzeby. Przejście ze zwykłych telefonów komórkowych na smartfony sprawiło, że zamiast dwóch tygodni mogliśmy z nich korzystać przez kilkanaście godzin. Dlatego powstały tzw. powerbanki.Czym są? O tym w "Czwartym wymiarze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden smartfon na całe życie - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:35
Z badań wynika, że świadomość, że nie mamy ze sobą smartfona jest dla nas równie stresująca jak... przygotowania do ślubu. Dwie trzecie ankietowanych deklaruje, że nie przeżyłoby jednego dnia bez ulubionego gadżetu. To nie przeszkadza nam jednak wymieniać modele na coraz to nowsze. Tylko czy to ma sens?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aplikacje, bez których nie możemy żyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 12:00
- Dziś aplikacje wyszły już poza obszar smartfonów czy tabletów. Wkrótce może się okazać, że nie będzie już urządzeń, które funkcjonują bez nich. Dotyczy to też sprzętów domowego użytku, jak pralki, czy… odkurzacze - mówi w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu T3.
rozwiń zwiń