rozGRYwka: "Milionerzy i bankruci"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 10:00
Milioner czy bankrut? Masz do dyspozycji miliony dolarów - sprawdź czy umiesz je wydawać!
Audio
  • rozGRYwka: "Milionerzy i bankruci" (Czwórka/Czwarty wymiar)
Milionerzy i bankruci to gra Reinera Knizii wydana na świecie już dawno, bo w 1995 roku, jako High society
"Milionerzy i bankruci" to gra Reinera Knizii wydana na świecie już dawno, bo w 1995 roku, jako "High society"Foto: Glow Images/East News

Reiner Knizia jest jednym z najbardziej cenionych i popularnych twórców planszówek na świecie. Ukończył studia matematyczne w Niemczech, na uniwersytecie w Ulm, gdzie również otrzymał doktorat. Od 1993 roku mieszka w Anglii gdzie zajmuje się wyłącznie tworzeniem gier. Na swoim koncie ma ponad 200 wydawnictw, w tym m. in.: "Hobbita", "Pędzące żółwie" oraz "Milionerów i bankrutów".

/

- Gracze wcielają się w milionerów zakupujących przeróżne dobra luksusowe, a ich celem jest zdobycie jak największej ilości pieniędzy - tłumaczy Jarek Basałyga z FoxGames. - Kupujemy wyspy, jachty, wille z basenami, a nawet drużynę Realu Madryt. Grę rozpoczynamy mając w kieszeni 103 miliony dolarów, więc jest co wydawać.

Im więcej kupimy, tym więcej zbierzemy punktów, ale żeby wygrać, trzeba wydawać z głową, zwłaszcza, że licho nie śpi... - Na koniec gry ten, kto posiada najmniej pieniędzy, odpada. Nie jest rozpatrywany przy wyłanianiu zwycięzcy - wyjaśnia rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Czyli z jednej strony chcemy wydawać jak najwięcej, żeby jak najwięcej mieć. Z drugiej zaś - cały czas musimy mieć świadomość, że nie możemy wydać za dużo, żeby nie zostać najbiedniejszym graczem.

Gra jest przeznaczona dla osób powyżej 10. roku życia.

(kul/kd)

Czytaj także

rozGRYwka: "Unikat"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 07:10
Sprawdza spostrzegawczość, umiejętność przewidywania kolejnych ruchów oraz słuszność podejmowanych decyzji. W rozGRYwce testujemy "Unikat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Złam to"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 08:50
60 zadań rozwijających myślenie logiczne, procesy poznawcze, spostrzeganie wzrokowe oraz wyobraźnię przestrzenną - dziś testujemy grę logiczną "Złam to".
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Gra w słówka"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 06:40
Gra w słówka lepsza niż krzyżówka - brzmi hasło promujące grę wydawnictwa Granna, adresowaną do wszystkich, którzy uwielbiają układać słowa.
rozwiń zwiń