Tablety, netbooki i inne szkolne gadżety

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 18:44
Już za niespełna dwa tygodnie początek nowego roku szkolnego. Z tej okazji Marcin Kubicki z magazynu "T3" i Kuba Marcinowicz porozmawiali o gadżetach, które szczególnie przydadzą się uczniom.
Audio
  • Przed zbliżającym się rokiem szkolnym warto sprawdzić, jakie gadżety będą przydatne dla uczniów (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Tablety, netbooki i inne szkolne gadżety
Foto: Glow Images/East News

Z jednej strony powtarza się często, że szkoły być nowoczesne i oferować uczniom jak największy dostęp do nowych technologii. Zasadne jednak jest pytanie, czy to rzeczywiście pomaga w nauce i daje dzieciom oraz młodzieży szansę na lepszy start w życiu?
-  Tak naprawdę to wszystko kwestia tego, jak na to patrzymy. Czy tablety to rzeczywiście taka rewelacja i wielki postęp? Czy wprowadzają niezwykły postęp? Moim zdaniem one się w szkole przydadzą, ale do wszystkiego trzeba mieć dystans - skwitował Marcin Kubicki.
W nagraniu audycji więcej na temat gadżetów, które przydadzą się w szkole. Co wybrać dla ucznia szkoły podstawowej? Co najlepiej wykorzystają gimnazjaliści? O tym w "Czwartym Wymiarze" .
Program "T3 w Czwartym Wymiarze" w każdy czwartek po godz. 17.00.
ac, pg

Czytaj także

Jeden smartfon na całe życie - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:35
Z badań wynika, że świadomość, że nie mamy ze sobą smartfona jest dla nas równie stresująca jak... przygotowania do ślubu. Dwie trzecie ankietowanych deklaruje, że nie przeżyłoby jednego dnia bez ulubionego gadżetu. To nie przeszkadza nam jednak wymieniać modele na coraz to nowsze. Tylko czy to ma sens?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzeczywistość rozszerzona - spójrz na świat pod innym kątem

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 07:30
Rzeczywistość rozszerzona łączy dwa światy - rzeczywisty z wygenerowanym komputerowo. Technologia stale się rozwija, a koncerty, które specjalizują się w tej dziedzinie, co i rusz prezentują nam mniej lub bardziej rewolucyjne nowości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wybrać właściwą nawigację GPS?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 19:28
Wydawać by się mogło, że współcześnie wakacyjna podróż autem to sama przyjemność. Ilość dostępnych na rynku systemów nawigacji samochodowej GPS, może przyprawić o ból głowy. Szkopuł w tym, że często ta ilość nie idzie w parze z jakością.
rozwiń zwiń