Virale bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 16:45
Dla niewtajemniczonych - viral to film opublikowany w sieci, który "klika się" na potęgę, i którym chętnie dzielimy się z innymi, wysyłając do niego link. Czy takie filmiki mogą przemycać głębsze treści?
Nie wszystko co znajdziemy w Internecie o nas może się nam podobać.
Nie wszystko co znajdziemy w Internecie o nas może się nam podobać.Foto: Glow Images/East News

Ostatnio dużą popularnością cieszy się film z pająkiem autorstwa Wardęgi - jeden z najsławniejszych polskich pranksterów. Choć warto pamiętać, że to nie jego pierwszy viral.

Jakie cechy musi mieć w sobie film by stał się viralem? Jak zmieniały się trendy na przestrzeni lat? Co decyduje o liczbie odsłon? Czy virale to tylko śmieszne filmy, czy mogą nieść sobą jakieś przesłanie?

O wszystkim dowiecie się w audycji "Czwarty Wymiar". Zaczynamy o 16.00.

(pkur, ac)

Czytaj także

Łukasz Jakóbiak: słowo "gwiazda" do mnie nie pasuje

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 10:00
- Śmieję się, że kiedy byłem mały, mama chyba mnie upuściła. Lubię robić rzeczy, które zaskakują i są niestandardowe. Nie umiem żyć prosto - mówi Łukasz Jakóbiak, dziennikarz i osobowość internetowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GlamPaula: internet daje mi swobodę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 12:00
Paula Perczyńska jest twórczynią kanału modowego na Youtubie "GlamPaulaTV". Jej konto obserwuje 32 tysiące subskrybentów. Jak sama twierdzi, czasem są dni, kiedy nagrywa prawie wszystko i dzieli się tym ze swoimi widzami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czemu gwiazdy oblewają się wodą z lodem?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 13:00
W ostatnich tygodniach w internecie prawdziwą furorę robią filmiki, w których przeróżne osoby - od polityków, przez celebrytów, znanych sportowców, aż do najzwyczajniejszych użytkowników portali społecznościowych - oblewają się wodą. Moda na splasha dotarła też do Polski. O co w tym wszystkim chodzi?
rozwiń zwiń