Kajetanowicz: samochód rajdowy jest bezkompromisowy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2011 18:44
W kolejnej odsłonie spotkania z Rajdowym Mistrzem Polski słuchacze Czwórki dowiedzieli się, co znajduje się wewnątrz rajdowego samochodu i zamiast dostarczać wygody decyduje o szybkości.
Audio

Kajetan Kajetanowicz zadebiutował za kierownicą w 2000 r. startem Fiatem 126p w Rajdzie Cieszyńska Barbórka. Dziś jego samochód to Subaru Impreza N15. Auto bardzo nowoczesne, lecz bez wygód.

– Wielu cennych informacji dostarcza mi komputer pokładowy, który zastępuje występujące w normalnych samochodach "zegary" – przyznaje kierowca. Jak podkreśla Kajetan Kajetanowicz, taki wyświetlacz ciekłokrystaliczny posiada wiele skomplikowanych funkcji.

Podczas rajdu kierowca i jego pilot muszą bardzo dużo pić. Wszystko przez wysoką temperaturę, która panuje wewnątrz samochodu. Nie podają oni sobie jednak nawzajem butelki z wodą, lecz korzystają z rurek, które prowadzą wprost do pojemników z płynem.

Rajdowe auto nie posiada natomiast klimatyzacji i jest w nim bardzo ciasno. – To samochód bezkompromisowy. Jeżeli miałoby być wygodnie, nie mogłoby być szybko – komentuje gość Kuby Marcinowicza. – Rajd dostarcza jednak tyle emocji, że w ogóle się o tym nie myśli – dodaje.

Rozmów Kuby Marcinowicza z Kajetanem Kajetanowiczem posłuchać będzie można w tym tygodniu w audycji "Czwarty Wymiar". Zapraszamy!

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kajetanowicz wygrał najstarszy rajd w kraju

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2011 18:29
Broniący tytułu mistrza kraju Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) wygrał 68. Rajd Polski, dziewiątą rundę mistrzostw Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kajetan Kajetanowicz w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 20:02
Rajdowy Mistrz Polski w audycji Czwarty Wymiar opowiada o technologiach, jakie spotkać można w jego sportowym aucie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kajetanowicz: Radzę sobie na głębokich polskich dziurach

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2011 20:02
Rajdowy Mistrz Polski, w kolejnym spotkaniu ze słuchaczami audycji Czwarty Wymiar, opowiada o tym, co najbardziej ceni w swoim sportowym aucie.
rozwiń zwiń