X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zacząć dodawać treści do sieci? Wykorzystaj cms

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2012 20:45
Cms to nic innego jak „content management system”, czyli system zarządzania treścią. – To pozwala zwykłemu śmiertelnikowi, nie tylko specjalistom, wprowadzać treści do internetu, zarządzać nimi, publikować je w sieci – opowiada Janusz Wierzbicki z Eduict.pl. – To tak, jak korzystać z edytora tekstu.
Audio
Jak zacząć dodawać treści do sieci? Wykorzystaj cms
Foto: Glow Images

Cms to dobre rozwiązanie właściwie dla każdego - twierdzi eskpert Czwórki. Zdaniem Wierzbickiego bowiem z tego typu systemów z powodzeniem korzystają nie tylko wielkie koncerny, ale także różnego typu uczelnie i zwykli ludzie.

By zacząć korzystać z cmsa możemy wyszukać i ściągnąć aplikacje dostępne w sieci. Takie gotowe rozwiązania bywają bezpłatne. – Jeśli mam hobby i chcę się nim podzielić w sieci to właśnie jest rozwiązanie dla mnie – opowiada Wierzbicki. – Takich usług jest dość dużo: od systemów do blogowania aż po internetowe wizytówki.

Użytkownicy bardziej zaawansowani jednak też bez problemu znajdą cisy dla siebie. – Są rozwiązania, które pozwolą nam tworzyć strony nawet na naszych domowych komputerach, np. WebMatrix – tłumaczy ekspert Czwórki. – Użytkownicy bardzo zaawansowani mogą wszystkie niezbędne usługi, czyli np. serwer www, bazę danych etc., zainstalować sami. WebMatrix robi zresztą bardzo dużo rzeczy za nas, my korzystamy z tego oprogramowania właściwie na zasadzie edytora tekstu.

Aby treść, którą tworzymy była dostępna w sieci, można z korzystać z rozwiązań na serwerach, które do nas nie należą. – Rzadko zdarza się, że mamy tak dobre łącze, by pozwalało ono na robienie takich rzeczy na domowym komputerze – mówi Wierzbicki. – Poza tym to wymagałoby, by nasz komputer cały czas był dostępny w sieci, a to niezbyt wygodne rozwiązanie.

 Więcej przyjaznych rozwiązań internetowych poznasz, słuchając całej rozmowy z "Czwartego wymiaru".

(kd)

Zobacz więcej na temat: internet komputery
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak działają sztuczne sieci neuronowe?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 12:55
W "Czwartym Wymiarze” wyjaśnialiśmy Wam funkcjonowanie wzorowanych na ludzkim mózgu sztucznych sieci, niezbędnych do stworzenia sztucznej inteligencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualna przymierzalnia ułatwi zakupy

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 08:00
Koniec z kolejkami do przymierzalni? Miejsce tych tradycyjnych zająć mają wkrótce przymierzalnie wirtualne. Główny cel to ułatwienie kupowania, szybsze przymierzanie i wybór ubrań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzeż swoich danych… w komórce

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 12:33
Rośnie liczba zagrożeń, które na cel biorą nasze telefony i urządzenia mobilne. Na co zwracać uwagę, i jak poznać niebezpieczeństwa?
rozwiń zwiń