Jak zacząć dodawać treści do sieci? Wykorzystaj cms

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2012 20:45
Cms to nic innego jak „content management system”, czyli system zarządzania treścią. – To pozwala zwykłemu śmiertelnikowi, nie tylko specjalistom, wprowadzać treści do internetu, zarządzać nimi, publikować je w sieci – opowiada Janusz Wierzbicki z Eduict.pl. – To tak, jak korzystać z edytora tekstu.
Audio
Jak zacząć dodawać treści do sieci? Wykorzystaj cms
Foto: Glow Images

Cms to dobre rozwiązanie właściwie dla każdego - twierdzi eskpert Czwórki. Zdaniem Wierzbickiego bowiem z tego typu systemów z powodzeniem korzystają nie tylko wielkie koncerny, ale także różnego typu uczelnie i zwykli ludzie.

By zacząć korzystać z cmsa możemy wyszukać i ściągnąć aplikacje dostępne w sieci. Takie gotowe rozwiązania bywają bezpłatne. – Jeśli mam hobby i chcę się nim podzielić w sieci to właśnie jest rozwiązanie dla mnie – opowiada Wierzbicki. – Takich usług jest dość dużo: od systemów do blogowania aż po internetowe wizytówki.

Użytkownicy bardziej zaawansowani jednak też bez problemu znajdą cisy dla siebie. – Są rozwiązania, które pozwolą nam tworzyć strony nawet na naszych domowych komputerach, np. WebMatrix – tłumaczy ekspert Czwórki. – Użytkownicy bardzo zaawansowani mogą wszystkie niezbędne usługi, czyli np. serwer www, bazę danych etc., zainstalować sami. WebMatrix robi zresztą bardzo dużo rzeczy za nas, my korzystamy z tego oprogramowania właściwie na zasadzie edytora tekstu.

Aby treść, którą tworzymy była dostępna w sieci, można z korzystać z rozwiązań na serwerach, które do nas nie należą. – Rzadko zdarza się, że mamy tak dobre łącze, by pozwalało ono na robienie takich rzeczy na domowym komputerze – mówi Wierzbicki. – Poza tym to wymagałoby, by nasz komputer cały czas był dostępny w sieci, a to niezbyt wygodne rozwiązanie.

 Więcej przyjaznych rozwiązań internetowych poznasz, słuchając całej rozmowy z "Czwartego wymiaru".

(kd)

Zobacz więcej na temat: internet komputery
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak działają sztuczne sieci neuronowe?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 12:55
W "Czwartym Wymiarze” wyjaśnialiśmy Wam funkcjonowanie wzorowanych na ludzkim mózgu sztucznych sieci, niezbędnych do stworzenia sztucznej inteligencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualna przymierzalnia ułatwi zakupy

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 08:00
Koniec z kolejkami do przymierzalni? Miejsce tych tradycyjnych zająć mają wkrótce przymierzalnie wirtualne. Główny cel to ułatwienie kupowania, szybsze przymierzanie i wybór ubrań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzeż swoich danych… w komórce

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 12:33
Rośnie liczba zagrożeń, które na cel biorą nasze telefony i urządzenia mobilne. Na co zwracać uwagę, i jak poznać niebezpieczeństwa?
rozwiń zwiń