X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aplikacje webowe ułatwiają życie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 20:02
Choć wielu nie wie czym są, to korzystają z nich niemal wszyscy użytkownicy Internetu. Zdaniem specjalistów to właśnie do web apss'ów będzie należeć przyszłość Sieci.
Audio
Aplikacje webowe ułatwiają życie
Foto: sxc.hu

- Ideę web aplikacji najprościej jest wytłumaczyć na przykładzie korzystania z usług bankowych za pośrednictwem Internetu – tłumaczył w Czwórce Artur Rudnicki, zastępca dyrektora szkół technicznych w Radomiu. - Uruchomiamy przeglądarkę, łączymy się z bankiem i wykonujemy czynności bez instalowania aplikacji na komputerze, tylko za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a precyzyjniej mówiąc właśnie aplikacji webowej.

Web aplikacje to najprostszy przykład istnienia tzw. chmury obliczeniowej, czyli przestrzeni umożliwiającej nam korzystanie z oprogramowania bez używania dysków naszych domowych komputerów. Web appsy wykorzystywane są m.in. w grach internetowych, skrzynce mailowej, którą obsługujemy wyłącznie z pośrednictwem przeglądarki, ale także w programach, które umożliwiają nam stworzenie np. dokumentu tekstowego bez instalowania odpowiedniego oprogramowania.

- Microsoft oferuje dwa rodzaje takich usług. Jedne są dla każdego człowieka, drugie edukacyjne i różnią się tylko tym, że te drugie są bez reklam. Te darmowe z reklamami znajdziemy pod hasłem Windows Life, wystarczy założyć tam specjalne konto. Jeśli chodzi  o wersje edukacyjne webowych programów do tworzenia dokumentów tekstowych, czy prezentacji to znajdziemy je na Microsoft Live@Edu - mówił rozmówca Kuby Marcinowicza

Więcej na temat web appsów w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czym jest cloud computing?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 19:50
Mówi się, że "chmura zdominowała 2011 rok" i zdominuje też następne lata. Chmura… obliczeniowa oczywiście. Co to jest, do czego służy i czy wszystkim może się przydać w życiu – zdradza nasz ekspert Andrzej Kontkiewicz zaproszony przez CZWÓRKĘ i fundację IT LEADER CLUB POLSKA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chmura obliczeniowa dla firm

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 18:30
W "Czwartym wymiarze" kolejna porcja wiadomości o chmurach i cloud computingu. Mówiliśmy już o różnych rodzajach chmur i tych do zastosowań prywatnych. Teraz kolej na coś dla biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputery osobiste pochłonie chmura

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 20:00
- 3 lata temu dostęp do Internetu w 95 procentach odbywał się za pośrednictwem PC-tów; za 3 lata to będzie mniej niż 20 procent – prognozował w Czwórce Tomasz Dunajski.
rozwiń zwiń