Programiści zeszli pod ziemię i dali radę!

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 19:00
Wrocławski zespół Big Test Icicles skupiający programistów z NK.pl wygrał czwarty ogólnopolski maraton programistyczny Deadline24. Miejscem zmagań była Kopalnia Guido w Zabrzu, a patronowała im Czwórka.
Audio

Drugie miejsce zajęła Bazinga czyli grupa programistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a trzecie Grupa Galois z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W finale ogólnopolskiego maraton programistycznego Deadline24 łącznie wzięło udział 90 osób. Przez 24 godziny rywalizowali oni na głębokości 320 metrów pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu. Na najlepszych w nagrodę czekały tablety, notebooki i czytniki książek Kindle'a.

Wszyscy finaliści otrzymali do rozwiązana trzy zadania. - Jak zwykle uczestnicy spotkali Żukoskoczki, które tym razem zjechały do kopalni. Poszukiwali m.in. cennych minerałów po to, żeby ocalić ludzkość przed kryzysem - opowiadał w audycji "Czwarty wymiar" Jarosław Kasprzak.

Patronem medialnym czwartego ogólnopolskiego maratonu programistycznego Deadline24 była Czwórka.

Więcej o tym wydarzeniu w nagraniu audycji.

pgCzytaj także

Uzależnienie od portali społecznościowych. Czy jesteś nałogowcem?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 18:00
Facebook, Twitter i sprawdzanie maili są silniejszymi pokusami niż alkohol i papierosy, a sprawdzanie skrzynki mailowej po kilkadziesiąt razy dziennie jest coraz bardziej powszechną praktyką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjalna aplikacja na komórki dla niewidomych

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2012 21:59
Dzięki aplikacji stworzonej przez amerykańskich naukowców osoby niewidome będą mogły szybko pisać sms-y.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portal Polskiego Radia jest skarbnicą jego treści

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 18:00
- Mamy ogromne zasoby reportażu, mamy ogromne zasoby prostych materiałów newsowych zebranych ze wszystkich dziesięcioleci Polskiego Radia – mówił w Czwórce Andrzej Mietkowski, szef portalu polskieradio.pl.
rozwiń zwiń