Czas na półfinały naukowego Idola

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 19:12
W minioną sobotę w Centrum Nauki Kopernik uczestnicy talent show dla badaczy zaprezentowali swoje prezentacje z takich dziedzin jak biologia i inżynieria kosmiczna. Na zmagania zapraszał nasz reporter Kuba Marcinowicz.
Audio
  • Kuba Marcinowicz o półfinałach konkursu FAME LAB

- Półfinały odbędą się w sobotę od 10 do 17.30. Każdy może tutaj przyjść i w dowolnym momencie poobserwować jak prezentują się nasi półfinaliści – zapowiadała w Czwórce to wydarzebnie Kasia Nowicka z CNK.

Wśród uczestników konkursu było 6 chemików, 5 fizyków, po 4 biologów i biotechnologów, a także przedstawiciele innych dziedzin nauki – od architektury po inżynierię kosmiczną.

Kandydaci pochodzili z całej Polski. Najwięcej osób mieszkało w Warszawie (10), na drugim miejscu jest Kraków (6), na trzecim ex equo Poznań i Gliwice. Po jednym reprezentancie miały: Częstochowa, Nowy Targ, Polkowice i Włocławek. Półfinaliści mieli od 18 do 44 lat i byli związani ze środowiskiem akademickim.

Półfinalistów oceniało jury w składzie:

- Irena Cieślińska - popularyzatorka nauki, redaktor wielu czasopism popularnonaukowych, zastępca dyr. Centrum Nauki Kopernik,

- Konrad Bajer – doktor habilitowany nauk fizycznych, członek rady programowej Centrum Nauki Kopernik

- dr Jacek Wasilewski - medioznawca, specjalista od retoryki,

- Piotr Najsztub - dziennikarz

Półfinały poprowadził Janusz Weiss – dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zostań naukowym showmanem

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 20:07
Jak opowiedzieć o dziedzinie, której arkana zgłębiasz, na żywo, na scenie? Jak sprawić, by jury i publiczność nie ziewała z nudów? - to wyzwanie, które Centrum Nauki Kopernik rzuciło młodym naukowcom w ramach konkursu "Famelab".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjdź na samonapędzającą się dyskotekę

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 18:30
- Gdyby kluby miały takie urządzenie, to by nie musiały wydawać pieniędzy na elektryczność – mówił Kuba Marcinowicz, który w Czwórce zaprezentował nietypowy taneczny parkiet z wystawy w Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Marcinowicz sprząta kosmos!

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 19:40
W ramach zgłębiania tajemnic Centrum Nauki Kopernik nasz reporter dotarł na wystawę zatytułowaną "Świat w ruchu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmiczne walentynki w Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 10:48
Dla wszystkich zakochanych znudzonych oglądaniem kolejnej komedii romantycznej i wizytami w cukierni, nadwiślańska placówka przygotowała alternatywną formę spędzenia walentynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Marcinowicz został chirurgiem!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 15:01
Nasz reporter znowu odwiedził warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Tym razem został chirurgiem i na (prawie) żywym organizmie pewnego misia przeprowadził skomplikowany zabieg laparoskopii. Co z tego wyszło? - sprawdźcie sami!
rozwiń zwiń