Komputer sam się wyłącza! Co robić?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 18:53
Od razu podpowiemy, że nie warto na oślep walić klawiaturą w monitor. To nic nie da, a przy okazji możemy się tylko spocić... Najczęstszą przyczyną takich zdarzeń jest po prostu brud, który mamy w komputerach, bo taki sprzęt to „magnes na kurz”.
Audio
  • Jak ratować komputer, jeśli ten odmawia posłuszeństwa? Posłuchaj cennych rad specjalisty

– Użytkownikom bardzo rzadko przychodzi do głowy, by odkurzać komputer – mówi Krzysztof Sidorowski z serwisu "Strefa napraw". – A brud, który się zbiera, zatyka otwory wentylacyjne, uniemożliwiając  odprowadzanie ciepła. Starajmy się też, odkurzając komputer, nie dotykać przyssawką płyty głównej, ponieważ może nastąpić przepięcie, które ją uszkodzi.

By wyczyścić komputer, warto użyć więc po prostu sprężonego powietrza. Wystarczy wynieść cały sprzęt na balkon, a tuman kurzu, który uniesie się przy sprzątaniu, odfrunie w siną dal.

Jeśli to nie pomoże – problem może tkwić w procesorze. – Tu potrzebna jest już większa orientacja techniczna, żeby umieć zdjąć radiator, czyli metalową część, która przekazuje ciepło z procesora bezpośrednio do wentylatora – tłumaczy Sidorowski. – Jeśli to nam się uda, trzeba spirytusem przeczyścić wierzch procesora i radiator, a następnie nałożyć pastę termoprzewodzącą. Ważne, by wiedzieć, jaką pastę dobrać: silikonową, czy z drobinkami srebra.

Przyczyn niestabilności naszego komputera możemy szukać także w systemie. Więcej o tym, a także o garści cennych porad, dowiesz się, słuchając całej rozmowy z „Czwartego wymiaru”.

(kd)

Zobacz więcej na temat: komputery
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak nie dać się zaspamować?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 12:50
W potoku e-maili, które zalewają nasze skrzynki coraz trudniej wyłowić te, które są dla nas istotne. Jak skutecznie ograniczyć liczbę elektonicznej korespondencji można się było dowiedzieć z audycji "Czwarty wymiar" w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzedaż w chmurach, czyli jak działają CRMy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 11:20
Dawniej ich rolę spełniał zwykły notes sprzedawcy. Dziś firmy wykorzystują aplikację umożliwiającą im zbieranie i magazynowanie wszelakich danych związanych z ich klientami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak stworzyć sprawnie działające kino domowe?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 18:59
Telewizora nie wybiera się codziennie, dlatego, zanim już zdecydujemy się na kupno jednego z nich, warto wybrać ten, który rzeczywiście będzie optymalnie dostosowany do naszych potrzeb. Jak to zrobić? Przeczytaj ten tekst i posłuchaj porad specjalistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz mieć kino domowe? Wybierz projektor

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 13:20
Jeśli telewizor o rozmiarze 32 cale nie do końca spełnia wasze oczekiwania to mamy dobre rozwiązanie... Projektor. Jaki wybrać, by pasował do nas i wnętrza, w którym ma się znajdować, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak nie dać nabić się w butelkę?
rozwiń zwiń