Z jakiej broni strzelała Sylwia Bogacka

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 18:00
Technologiczne tajniki strzelectwa sportowego przedstawia trener Gwardii Zielona Góra - Jerzy Zarzycki.
Audio

Strzelectwo sportowe to dyscyplina sportowa, o którym trudno przeczytać na pierwszych stronach gazet. No chyba, że zdobywamy olimpijski medal - tak jak to było z Sylwią Bogacką pierwszego dnia igrzysk w Londynie i tak jak to było dawniej - z Renatą Mauer i czy Józefem Zapędzkim.

Wszyscy się cieszą - tylko o co w tym strzelectwie chodzi - jakieś skeet, trap, pistolety i karabiny pneumatyczne oraz sportowe - naprawdę można się pogubić. Broń pneumatyczna to po prostu wiatrówka, z której strzela się pociskiem śrutowym. W broń sportowej używa się natomiast naboi, a sam sprzęt przypomina niekiedy karabiny uzywane w "Gwiezdnych wojnach". 
Z jakiej broni  jakich rodzajów broni strzelała w Londynie Sylwia Bogacka i jak bardzo jest to zaawansowany technologicznie sprzęt w Czwartm wymiarze opowiadał trener Gwardii Zielona Góra - Jerzy Zarzycki.
Posłuchajcie załaczonego pliku dźwiękowego.

Darek Matyja

Czytaj także

Elektronika wdziera się do futbolu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 20:00
Jedna z najbardziej konserwatywnych dyscyplin sportowych - piłka nożna, nie będzie się już dłużej opierać wprowadzeniu nowoczesnych technologii pomagających sędziom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tyczkarska rewolucja fiberglasowa

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 09:50
Lekkoatletyka to sport bardzo tradycyjny ale jest jedna konkurencja, w której nastąpiła prawdziwa rewolucja technologiczna - to skok o tyczce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kosmiczne technologie w wioślarstwie

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 10:04
Materiały wykorzystywane do produkcji łodzi wiosłowych są porównywalne z tymi, z których budowano promy kosmiczne.
rozwiń zwiń