GLIP to stół oparty na Windowsie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 14:00
GLIPTable to oczywiście nie zwykły stół, to 48- calowy ekran przeznaczony do używania przez kilka osób jednocześnie, dzięki czemu możemy ze znajomymi przy jednym stole w coś zagrać, posłuchać muzyki czy wykorzystać czas zupełnie inaczej.
Audio

- To jest duży stół multimedialny, interaktywny, wielodotykowy służący do zabawy, czasem do pracy, do prezentacji - taki duży tablet mówi Przemek Kozłowski. Dziś GLIPTable ma przekątną 48 cali, ale jak mówi współtwórca wynalazku, nie jest to ostatnie słowo konstruktorów.

- W tym urządzeniu znajduje się pewien zestaw projektorów służących do projekcji podczerwieni, kamery, które pozwalają odczytać to, co się dzieje na powierzchni stołu, projektor wysokiej rozdzielczości.

Wiele pytań o zastosowanie projektora czeka jeszcze na konstruktorów. Przemek Kozłowski zdradza, że ostatnio dostali pytanie, od jednej ze szkół, o GLIP-a, który mógłby służyć uczniom do zabawy na przerwach, a dodatkowo mógłby być wykorzystywany np. na lekcjach fizyki. Twórcy bez problemu mogą napisać niezbędne aplikacje dla takich potrzeb.

- Ostatnio stół wykorzystany był na konferencji wielkopolskiej sieci szerokopasmowej, gdzie wyświetlane były mapy z google. Wszyscy mogli zobaczyć, gdzie będą przebiegać światłowody - opowiada gość Kuby Marcinowicza.

Kto powinien się zaopatrzyć w taki stół, jak może być wykorzystywany i jakie są dalsze plany jego twórców dowiesz się słuchając " Czwartego Wymiaru ".

(pj)

Czytaj także

Przed tym nie uchronisz dziecka w sieci!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 18:55
Internet rozwija się w zastraszającym tempie, a treści nielegalnych bądź takich, które mogą zagrażać najmłodszym użytkownikom, jest w nim coraz więcej. - Samobójstwa, samookaleczenia, głodzenie się… - wymienia ekspert z Dyżurnet.pl. - Ludzka pomysłowość nie zna granic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekrety Apple'a to wciąż sekrety Steve'a Jobsa

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 13:00
Apple to świetnie działająca firma. Przy czym, jak dowodzi Adam Lashinsky autor "Sekretów Apple'a", jest zarządzana w sprzeczności do reguł rządzących światem biznesu. Na rynku właśnie ukazał się iPhone 5 i od razu stał się hitem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj relacji z pierwszych misji kosmicznych na świecie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 09:00
O kosmosie ostatnio sporo się mówi, głównie ze względu na misję łazika Curiosity. To nie są jednak pierwsze próby podbicia sfery pozaziemskiej. O każdej z tych poprzednich informowało Polskie Radio. Czwórka zagląda do jego archiwów. Oto fragmenty kultowych audycji, dzięki którym Polacy na bieżąco niemal mogli śledzić zdobywanie kosmosu przez człowieka.
rozwiń zwiń