"Wyścig pingwinów": jeśli się potkniesz, tracisz wszystko

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 12:00
Z ogromnego pudełka wyciągamy… górę lodową. Mnóstwo pingwinów będzie musiało ścigać się na jej szczyt.
Audio

"Wyścig pingwinów" to gra zręcznościowa, a sami mali bohaterowie wyglądają jak prawdziwe zabawki, co może być dodatkowym atutem gry. - Każdy z graczy dostaje grupę pingwinów, którą musi umieścić na górze lodowej, która jest niestabilna, sliska i ma nierówną powierzchnię – opowiada Radosław Hec z wydawnictwa Ravensburger. – Wygrywa ten, kto pierwszy umieści pingwiny na szczycie.

Więcej gier planszowych w "rozGRYwce"!

Warto pamiętać, że do wyścigu w każdej z "kolejek" można wystawić tylko jednego pingwina, a jeśli któremuś z naszych sprinterów powinie się noga – zabieramy wszystkie z powrotem na dół i gra zaczyna się dla nas od początku.

 

Dowiedz się więcej o grze „Wyścig pingwinów” i o jej zasadach, słuchając całego nagrania "Czwartego wymiaru". Obejrzyj też zmagania naszych dzielnych reporterów w studiu, klikając w ikonę filmu.

(kd)

Czytaj także

"Sprawiam, że ludzie zwracają uwagę na gry"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 13:05
Twórca oprawy graficznej do takich planszówek jak "Mafia", "Kraby", czy "Superfarmer" opowiedział w Czwórce o pracy rysownika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Teomachia": zostań swoim własnym bogiem

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 19:31
W tej grze każdy z graczy wciela się w jednego z bogów, występujących w jednej z mitologii - od celtyckiej po grecką. Naszych wyznawców przedstawiają żetony.
rozwiń zwiń