Gra "Carcassone" – złośliwość jest nieunikniona

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 17:16
Wydana w 2001 roku gra "Carcassone” to zabawa, w której trzeba być wrednym, o czym przekonują na antenie Czwórki Kuba Marcinowicz i Kamil Jasieński.
Audio
Gra Carcassone  złośliwość jest nieunikniona
Foto: Katarzyna Kucharska

Są dwa poziomy gry "Carcassone" – podstawowy i poziom o nazwie "Carcassone Big Box".

– To dwa kartony, niewielki i bardzo duży. Do tego większego dołączone są różne dodatki, czyli np. umieszczone na płytkach rysunki miast, łąk i dróg – wyjaśnia Kamil Jasieński. – Zabawa polega po prostu na budowaniu średniowiecznych osad. To, co już się wybudowało, można rozszerzać, a przy tym stosować przeróżne kombinacje, które pozwolą pokrzyżować szyki przeciwnikom. Rozgrywki w "Carcassone" bywają irytujące.

Jak zgodnie doszli do wniosku nasi dziennikarze, rozgrywki w "Carcassone" bywają irytujące. – Już rok po powstaniu ogłoszono ją Grą Roku – opowiada Kuba Marcinowicz. – Dziś jest to klasyk wśród gier planszowych, choć nawet nie składa się z plansz, tylko z płytek, przy pomocy których dopiero tworzymy całą grę…

Ponieważ jest to gra bardzo prosta, chętnie sięgają po nią gracze zarówno bardziej zaawansowani, jak i początkujący. W rozgrywkach w "Carcassone" może brać udział cała rodzina. Dowiedz się więcej o tej grze, słuchając całej "Rzogrywki" z "Czwartego wymiaru", albo obejrzyj zmagania naszych dziennikarzy z tą grą na wideo, po kliknięciu w ikonę kamery.

Dziennikarze
Dziennikarze Czwórki i gra "Carcassone"
(mk)
Czytaj także

Test gry: "Kupcy i korsarze" - poznaj zasady i zostań piratem

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 19:38
W tej grze sam wybierasz sobie rolę, możesz być kupcem lub piratem. Jeśli liczysz na kradzieże i rozboje wybierz rolę pirata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

rozGRYwka: "Rummikub" - nie ma lepszego klasyka

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 14:29
Jeśli na zbliżające się święta szukacie rozrywki dla całej rodziny, to "Rummikub" jest świetną propozycją - nawet dziadkowie się wciagną w tę grę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Portret pamięciowy": ile zdążysz zapamiętać w pół minuty?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 10:33
To gra dla kilku graczy, wymagająca znakomitej pamięci, oraz umiejętności… rysowania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

rozGRYwka: "Timeline" - gimnastyka dla szarych komórek

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 09:17
- To jeden z najfajnieszych sposobów na nauczanie się czegoś poprzez grę. Gra jest przyjemna dla tych, którzy lubią pogimnastykować swoje szare komórki - mówi czwórkowy znawca gier.
rozwiń zwiń