X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy bujanie w "chmurze" zagraża naszym danym?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 12:00
Z jednej strony firmy, sprzedające komputery, oferują nam wiele gigabajtów, dzięki którym możliwe jest przechowywanie ogromnej ilości danych, z drugiej zaś pojawiają się sytuacje, w których dane milionów osób wraz z zaszyfrowanymi numerami kont bankowych, zostają wykradzione przez hakerów.
Audio
  • Marcin Kubicki z magazynu "T3" opowiada o zaletach i wadach "chmury" (Czwarty wymiar/Czwórka)
Czy bujanie w chmurze zagraża naszym danym?
Foto: Glow Images/East News

Chmura danych jest to usługa internetowa pozwalająca na udostępnianie swoich danych na różnych komputerach i urządzeniach przenośnych: -  To stosunkowo nowy termin, który ciężko jednoznacznie zdefiniować - uważa Marcin Kubicki z magazynu "T3". - Od momentu, w którym pojawiło się pojęcie "chmury" uległo ono poszerzeniu i rozwinięciu. Ogólnie możemy powiedzieć, że dzięki chmurz możemy trzymać swoje dane na jakimś serwerze i pobierać je w różnych miejscach i z różnych urządzeń.

Każdy producent prowadzi jednak własną politykę w tej sprawie i być może dlatego trudno do tego pomysłu przekonać internautów. Zwłaszcza, że sprawą dyskusyjną jest bezpieczeństwo naszych danych: - Zasadniczo "chmury" dzielimy na publiczne i prywatne. Przy czym uważałbym z tą prywatnością - ostrzega rozmówca Kuby Marcinowicza. - Bo nie ma tutaj żadnych rozwiązań prawnych i żadnych ustaleń. I to chyba największy problem tej usługi - że nie jest ona transparentnie uregulowana.

Kolejna kwestią jest transfer danych: - Wszyscy dobrze wiemy, że u nas transfery internetowe nie są zachwycające, a ilość gigabajtów, które możemy wykorzystać w miesiącu też nie zwala z nóg. Dlatego w Polsce taka "chmura" może być dość kosztowna - dodaje gość "Czwartego wymiaru".
kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum myszek i procesorów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 10:50
Muzeum Komputerów, które mieści się w Wyższej Szkole Mechatroniki w Katowicach-Szopienicach, będzie celem naszej piątkowej wyprawy w cyklu "Pojedź tam".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scenograf musi mieć otwartą głowę

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 09:30
W słownikowej definicji "scenografia" to plastyczna oprawa filmu, sztuki teatralnej, widowiska operowego, baletowego lub telewizyjnego. Dzięki nowym technologiom praca w tej branży to nie tylko duże wyzwanie, ale i prawdziwa przyjemność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze gadżety na domówkę

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 18:30
Są niewielkie, zmieszczą się w każdej kuchni i dostarcza mnóstwo radości - nam i naszym znajomym, którzy właśnie wpadli na domówkę. Testujemy przyrządy do robienia popcornu oraz waty cukrowej.
rozwiń zwiń