X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyfryzacja Polskiego Radia - ciesz się radiem w najlepszej jakości!

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 07:00
Od ponad dwóch tygodni mamy szansę cieszyć się nową, cyfrową, jakością radia. Na razie dotyczy to mieszkańców Katowic i Warszawy, ale jak zapewnia Krzysztof Łuszczewski, dyrektor Czwórki i pełnomocnik Polskiego Radia Ds. Cyfryzacji, do połowy lipca 2016 roku radio w technologii DAB+ będzie dostępne powszechnie.
Audio
  • Krzysztof Łuszczewski, dyrektor Czwórki i pełnomocnik Polskiego Radia Ds. Cyfryzacji opowiada jak postępuje proces cyfryzacji (Czwórka/Czwarty wymiar)
Dyrektor Czwórki Krzysztof Łuszczewski
Dyrektor Czwórki Krzysztof ŁuszczewskiFoto: Czwórka

- Głównym motywem, jaki kierował strukturami Polskiego Radia i który przemawia za tym, że należy zainwestować w tę technologię jest fakt, iż wszystkie anteny Polskiego Radia nie mają pełnego pokrycia terytorialnego - tłumaczy szef Programu Czwartego Polskiego Radia. - Szczególnie dotyczy to Dwójki, a najbardziej upośledzona pod tym względem jest Czwórka, bowiem jesteśmy obecni na zaledwie 17% terytorium naszego kraju.

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl >>>

Od 1 października na platformie cyfrowej Polskiego Radia dostępne są następujące programy: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka oraz Polskie Radio dla Zagranicy: - Ten program nie był jak dotąd obecny na terytorium naszego kraju, można go było słuchać tylko w internecie - mówi Krzysztof Łuszczewski. - Na naszym multipleksie pojawiły się także dwa nowe programy: istniejący od dwóch lat w sieci program informacyjno - publicystyczny Polskie Radio 24 oraz muzyczne Radio Rytm.

Oczywiście to nie koniec, jeśli chodzi o cyfryzację Polskiego Radia. Oprócz pięciu podstawowych kanałów, dwóch nowych i dwóch lokalnych, do zagospodarowania zostają jeszcze trzy: - Na początku przyszłego roku chcielibyśmy uruchomić program, który roboczo nazwaliśmy Krasnal. Ta propozycja adresowana byłaby przede wszystkim do najmłodszych i ich rodziców - opowiada dyrektor Czwórki. - Natomiast w połowie 2014 roku zamierzamy ruszyć z programem adresowanym do grupy, która dziś, naszym zdaniem, traktowana jest nieco po macoszemu, czyli do seniorów. Będzie to Radio Retro.

Czytaj także: Cyfryzacja - to wiele zmieni na radiowym rynku >>>

Na sam koniec na multipleksie pojawi się naukowe Radio Eureka: - To będzie nauka, technika, technologia, ale również historia. Chcemy prowadzić naszych słuchaczy przez nowoczesność, nie zapominając jednak o przeszłości - podsumowuje Krzysztof Łuszczewski.

Na razie Polskie Radio w technologii DAB+ odbierać mogą mieszkańcy Warszawy i Katowic, do lipca 2016 roku będzie ono dostępne we wszystkich dużych aglomeracjach w Polsce.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paula Januszkiewicz - legalna hakerka

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 18:30
W zdominowanym przez mężczyzn świecie IT jest kobieta, która o bezpieczeństwo w sieci wie wszystko. To Paula Januszkiewicz - światowy autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego i gość Kuby Marcinowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia. "To bardzo duży krok naprzód"

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 17:30
Poprawa zasięgu, znakomity dźwięk - to tylko niektóre zalety wprowadzenia cyfrowej jakości programów radiowych. Na początek mogą je odbierać mieszkańcy Warszawy i Katowic, a do końca 2015 roku radio w technologii DAB+ będzie dostępne w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy bujanie w "chmurze" zagraża naszym danym?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 12:00
Z jednej strony firmy, sprzedające komputery, oferują nam wiele gigabajtów, dzięki którym możliwe jest przechowywanie ogromnej ilości danych, z drugiej zaś pojawiają się sytuacje, w których dane milionów osób wraz z zaszyfrowanymi numerami kont bankowych, zostają wykradzione przez hakerów.
rozwiń zwiń