Wybierz technologiczną nowość 2013 roku

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 20:20
Jakie zmiany dokonały się w świecie nowych technologii w 2013 roku? Jakie produkty są warte uwagi? Które z nich są najlepsze? Na te pytania odpowiedzą uczestnicy plebiscytu organizowanego przez magazyn T3.
Audio
  • Marcin Kubicki opowiada o produktach nominowanych w plebiscycie magazynu T3 (Czwarty wymiar/ Czwórka).
Wybierz technologiczną nowość 2013 roku
Foto: Glow Images/East News

Kategorii jest dwanaście. W jednej z nich - "Design roku" o miano najlepszego walczy między innymi Google Glass. - To produkt, którego większość z nas nie widziała. Mimo to, jeśli chodzi o design, wzbudza wiele emocji. Na pewno to jest coś innowacyjnego - mówi Marcin Kubicki z magazynu T3.
Według Marcina Kubickiego każdy ze sprzętów Bang & Olufsena jest piękny, dlatego w zestawieniu znalazł się głośniki A9 tej firmy. Natomiast  Apple Mac Pro to kontrowersyjny wybór. Wiele osób ten produkt nazywa koszem na śmieci, ale od technologicznej strony to topowa maszyna. Równie mocną pozycją jest drukarka B&W A5. Minimalistyczna, pięknie prezentująca się w solanie.
- W tym roku było niewiele produktów rewolucyjnych, takich, które swoją funkcjonalnością wyznaczyłyby zupełnie nowy poziom. Ale jeśli chodzi o design to na rynku pojawiło się wiele pięknych produktów - zaznacza dziennikarz magazynu T3.
W kategorii "Smartfone roku" nie ma zaskoczeń. Nominowani to: Apple iPhone 5S, Samsung Galaxy S4, HTC One, BlackBerry Z10, Google Nexus 4 - Rok temu wygrało HTC. Myślę, że i w tym roku też ma duże szanse - zaznacza Marcin Kubicki.
"Innowacja Roku" to między innymi Google Glass. - Ten produkt musiał się pojawić. Pebble Smartwatch nie jest najlepszym produktem, ale zapoczątkował nową falę, dlatego musiał znaleźć się w tym zestawieniu. Telefon Sony Xperia Z1, reklamowany jest jako niezniszczalny, ale czy faktycznie taki jest, okaże się jak kobiety włożą go do swoich torebek - mówi gość audycji "Czwarty wymiar".
Wśród wyróżnionych domowych gadżetów znalazła się szczoteczka do zębów Philips Sonicare DiamondClean, Google Chromecast, pozwalający rozszerzyć funkcje telewizora, wieża Denon CEOL Piccolo, kino domowe Samsung BD-F5500W, oraz produkt do magazynowania wszystkich treści z komputerów i smart fonów, czyli Seagate Central.
Wszystkich kategorii jest dwanaście. Każda jest reprezentowana przez pięć propozycji. Ostateczna  decyzja należy do głosujących, a głosować można do 13 grudnia na stronie magazynu T3.

jl

Zobacz więcej na temat: Czwórka technologie

Czytaj także

Pochylone głowy - pokolenie znad smartfonów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 12:00
Technologie zmieniają nasze życie. Wnoszą wiele dobrego, ale też psują kontakty międzyludzkie. Zostaje pytanie czy to wina nowoczesnych wynalazków, czy nas samych, ich użytkowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dobrać myszkę komputerową?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 19:27
W internecie roi się od propozycji myszy ekskluzywnych: diamentowych, pozłacanych, ze skóry krokodyla. Najdroższe mogą kosztować nawet 25 000 USD. Na szczęście można także kupić komputerowe myszki w cenach, które nie przyprawiają o zawrót głowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy bujanie w "chmurze" zagraża naszym danym?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 12:00
Z jednej strony firmy, sprzedające komputery, oferują nam wiele gigabajtów, dzięki którym możliwe jest przechowywanie ogromnej ilości danych, z drugiej zaś pojawiają się sytuacje, w których dane milionów osób wraz z zaszyfrowanymi numerami kont bankowych, zostają wykradzione przez hakerów.
rozwiń zwiń