Jeden smartfon na całe życie - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:35
Z badań wynika, że świadomość, że nie mamy ze sobą smartfona jest dla nas równie stresująca jak... przygotowania do ślubu. Dwie trzecie ankietowanych deklaruje, że nie przeżyłoby jednego dnia bez ulubionego gadżetu. To nie przeszkadza nam jednak wymieniać modele na coraz to nowsze. Tylko czy to ma sens?
Audio
  • Jak często wymieniać smartfona? (Czwórka/Czwarty wymiar)
Smartfony
SmartfonyFoto: Glow Images/East News

Statystyczny użytkownik sięga po smartfona przynajmniej raz na godzinę, a model telefonu zmienia mniej więcej co rok.

- To dowód, że dajemy się omamić obietnicom producentów, którzy z premierą każdego modelu obwieszczają światu, że oto nadchodzi rewolucja. Tymczasem zazwyczaj są to tylko drobne innowacje, bez których bylibyśmy w stanie sie obejść - tłumaczy Marcin Kubicki. - Kiedyś powodem do wymiany telefonu był większy ekran, albo lepszy aparat. Teraz właściciele mobilnych marek kuszą nas smartwatchami.

Rozmówca Kuby Marcinowicza przyznał także, że doczekaliśmy czasów, w których trudno o efekt "wow" w branży elektronicznej.

- Przynętą, na którą mogą złapać się klienci jest także aktualizacja systemu operacyjnego - opowiada redaktor naczelny magazynu "T3". - Odbywa się ona raz na trzy, cztery miesiące. Kiedyś odstępy czasu były dużo dłuższe. Co więcej, dziś doszliśmy do tak paradoksalnej sytuacji, że często kupując telefon już nie mamy dostępu do aktualizacji. Głównie dotyczy to systemu Android, ale użytkownicy iPhone'ów też mają powody do narzekań.

Jeśli chcesz dowiedzieć sie kiedy warto wymienić swój telefon i czym kierować się w wyporze nowego  modelu - posłuchaj nagrania z "Czwartego wymiaru".

(kul)

Czytaj także

Czy bujanie w "chmurze" zagraża naszym danym?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 12:00
Z jednej strony firmy, sprzedające komputery, oferują nam wiele gigabajtów, dzięki którym możliwe jest przechowywanie ogromnej ilości danych, z drugiej zaś pojawiają się sytuacje, w których dane milionów osób wraz z zaszyfrowanymi numerami kont bankowych, zostają wykradzione przez hakerów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze gadżety i samochody 2013

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 19:45
Akcja magazynu T3 wystartowała już w listopadzie ubiegłego roku. Rozpoczęto wówczas wielkie podsumowanie i analizowano walory masy różnych gadżetów: aparatów, tabletów, a nawet samochodów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powerbanki wydłużą życie telefonów

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 18:41
Z biegiem lat smartfony zaczęły być coraz bardziej wydajne, innowacyjne, ale proporcjonalnie do ich rosnących możliwości, spada długowieczność baterii. Dlatego wynaleziono powerbanki.
rozwiń zwiń