Adam Woronowicz: Polaków niełatwo rozśmieszyć

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 18:22
- Spektakl "Depresja komika" to czarny humor, ale ludzie wychodzą z teatru uśmiechnięci - mówi aktor Adam Woronowicz, który gra w tej sztuce jedną z głównych ról.
Audio
  • Adam Woronowicz o aktorstwie, poczuciu humoru Polaków i spektaklu "Depresja komika" (Czwórka/Stacja Kultura)
Adam Woronowicz w Czwórce
Adam Woronowicz w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Spektakl "Depresja Komika" to historia aktora komediowego, który wpada w depresję. Musi się z niej wykaraskać, bo czeka go bardzo ważna premiera. Teatr zaprasza więc do współpracy psychologa, który, jak się okazuje, sam ma wiele własnych problemów. - Mówimy trochę o sobie, trochę głębiej o strukturze depresji, o polskiej historii - opowiada Woronowicz. - Ale z przymrożeniem oka. Udaje nam się sprawić, by publiczność się uśmiechała, więc jest dobra energia.

W główne role wcielili się Adam Woronowicz i Rafał Rutkowski. - Coraz częściej mówi się o depresji jako chorobie. Ludzie przyznają się, że na nią cierpią. Nie chcemy po tym "jechać". Mówimy więc o przedstawicielach naszego zawodu, o aktorach - tłumaczy Woronowicz. - Na scenie opowiadamy sobie wzajemnie o naszych lękach, strachach, o tym, co widzimy. Jesteśmy dwoma klaunami z czarnymi nosami, którzy widzą rzeczywistość w ciemnych barwach, ale starają się podchodzić do niej z uśmiechem.

Plakat
Plakat prom. spektakl "Depresja komika"

Spektakl w reżyserii Michała Walczaka można oglądać w stołecznym teatrze Polonia. Premiera odbyła się 30 grudnia.

Jak przyznaje Woronowicz, Polaków nie jest łatwo rozśmieszyć. - Jako naród jesteśmy trochę poprzybijani różnymi rzeczami - mówi gość "Stacji Kultura". - Poza tym konkurencja dla spektaklu "Depresja komika" jest duża, kabarety wyrastają jak grzyby po deszczu.

(kd)

Czytaj także

Todorczuk-Perchuć i Sadowski: "Następnego dnia rano" to przełomowy spektakl

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 15:24
"Następnego dnia rano" to przedstawienie o miłości. Zdaniem Anety Todorczuk-Perchuć i Przemysława Sadowskiego, odtwarzających główne role, to pierwsza sztuka, do której dialogi napisano "bez tabu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Chapko: bywam zazdrosna o role, które dostaje moja siostra

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 12:00
Aktorka niedawno zagrała, wraz ze swoją bliźniaczką, w filmie "Oszukane", a kilka miesięcy temu można było zobaczyć ją u boku Jakuba Gierszała w filmie "Yuma". Podobno szykują się kolejne propozycje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Grabowski: szkoła teatralna była dla mnie jak nieustające wakacje

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 12:30
- Nigdy nie myślałem o zawodzie aktora. Za to bardzo chciałem być studentem szkoły teatralnej - tak wybór kierunku studiów wspomina znany aktor Andrzej Grabowski. I dodaje, że nie chodziło tylko o piękne dziewczyny.
rozwiń zwiń