Adam Woronowicz: Polaków niełatwo rozśmieszyć

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 18:22
- Spektakl "Depresja komika" to czarny humor, ale ludzie wychodzą z teatru uśmiechnięci - mówi aktor Adam Woronowicz, który gra w tej sztuce jedną z głównych ról.
Audio
  • Adam Woronowicz o aktorstwie, poczuciu humoru Polaków i spektaklu "Depresja komika" (Czwórka/Stacja Kultura)
Adam Woronowicz w Czwórce
Adam Woronowicz w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Spektakl "Depresja Komika" to historia aktora komediowego, który wpada w depresję. Musi się z niej wykaraskać, bo czeka go bardzo ważna premiera. Teatr zaprasza więc do współpracy psychologa, który, jak się okazuje, sam ma wiele własnych problemów. - Mówimy trochę o sobie, trochę głębiej o strukturze depresji, o polskiej historii - opowiada Woronowicz. - Ale z przymrożeniem oka. Udaje nam się sprawić, by publiczność się uśmiechała, więc jest dobra energia.

W główne role wcielili się Adam Woronowicz i Rafał Rutkowski. - Coraz częściej mówi się o depresji jako chorobie. Ludzie przyznają się, że na nią cierpią. Nie chcemy po tym "jechać". Mówimy więc o przedstawicielach naszego zawodu, o aktorach - tłumaczy Woronowicz. - Na scenie opowiadamy sobie wzajemnie o naszych lękach, strachach, o tym, co widzimy. Jesteśmy dwoma klaunami z czarnymi nosami, którzy widzą rzeczywistość w ciemnych barwach, ale starają się podchodzić do niej z uśmiechem.

Plakat
Plakat prom. spektakl "Depresja komika"

Spektakl w reżyserii Michała Walczaka można oglądać w stołecznym teatrze Polonia. Premiera odbyła się 30 grudnia.

Jak przyznaje Woronowicz, Polaków nie jest łatwo rozśmieszyć. - Jako naród jesteśmy trochę poprzybijani różnymi rzeczami - mówi gość "Stacji Kultura". - Poza tym konkurencja dla spektaklu "Depresja komika" jest duża, kabarety wyrastają jak grzyby po deszczu.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Todorczuk-Perchuć i Sadowski: "Następnego dnia rano" to przełomowy spektakl

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 15:24
"Następnego dnia rano" to przedstawienie o miłości. Zdaniem Anety Todorczuk-Perchuć i Przemysława Sadowskiego, odtwarzających główne role, to pierwsza sztuka, do której dialogi napisano "bez tabu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Chapko: bywam zazdrosna o role, które dostaje moja siostra

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 12:00
Aktorka niedawno zagrała, wraz ze swoją bliźniaczką, w filmie "Oszukane", a kilka miesięcy temu można było zobaczyć ją u boku Jakuba Gierszała w filmie "Yuma". Podobno szykują się kolejne propozycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Grabowski: szkoła teatralna była dla mnie jak nieustające wakacje

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 12:30
- Nigdy nie myślałem o zawodzie aktora. Za to bardzo chciałem być studentem szkoły teatralnej - tak wybór kierunku studiów wspomina znany aktor Andrzej Grabowski. I dodaje, że nie chodziło tylko o piękne dziewczyny.
rozwiń zwiń