Weselna pocztówka dźwiękowa

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 14:00
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie prowadzi projekt badawczy pod nazwą "Wesela 21". Efekt poznamy w przyszłym roku, a tymczasem placówka zwraca się do młodych par z prośbą o udostępnienie zapisu dźwiękowego uroczystości.
Audio
  • Projekt "Wesela 21" ma ukazać współczesne obrzędy weselne (Czwórka/Stacja Kultura)
młoda para
młoda paraFoto: Glow Images

- Wideorelacje i tak do nas trafiają, gdyż współpracujemy z parami i całym tym biznesem weselnym. Ludzie podarowali nam różne pamiątki, rzeczy ważne. Tymczasem nie mamy rejestracji audio, zapisu słów, muzyki, słowem - wszystkiego tego, co tworzy oprawę dźwiękową. Dlatego zgłaszamy się teraz do par, które chciałyby nam użyczyć właśnie ścieżki audio - wprowadza słuchaczy "Stacji Kultury" w temat Magda Zych z muzeum.
Co istotne, zgłosić się może każdy. Organizatorzy nie mają żadnych konkretnych preferencji odnośnie klimatu, doboru gatunków muzycznych itd. - Jesteśmy otwarci, zależy nam na ukazaniu całego przekroju. Szukamy osób, które przygotowują własne playlisty, które współpracują z dj-ami, ale też takie, które zapraszają orkiestry. Wszyscy "muzyczni dostawcy usług weselnych" są mile widziani - podkreśla Zych. - Nagrania nie tylko zostaną w kolekcji muzeum na najbliższe co najmniej sto lat, ale przede wszystkim posłużą w przyszłym roku za oprawę muzyczną do wystawy, która opowie o współczesnej obrzędowości weselnej. Pokaże ona, jakie dzisiaj są sposoby na małżeństwo i z czego składa się nasza wyobraźnia weselna. Dodatkowo będzie to stanowiło pamiątkę dla par, które zdecydują się wziąć udział w projekcie - zachęca nasz gość.
Młode pary mają czas do końca lipca. Wówczas to Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie zakończy przyjmowanie materiałów. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej instytucji.
(ac/kul)

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA MUZYKA

Czytaj także

Łona czyta Szymborską w Czwórce. "Jest absolutnie zachwycająca"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 11:00
- Ostatnio wpadł mi w ręce "Błysk rewolwru" Wisławy Szymborskiej - mówi Łona. - To świetna rzecz: dowcipna i lekka. Wprawiła mnie w absolutny zachwyt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do czego potrzebna nam dziś muzyka?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 15:45
- Tak samo jak padły pewne bariery gatunkowe w muzyce, tak samo pewne wątki ideologiczne czy światopoglądowe też się bardzo swobodnie mieszają. Nie ma takiej potrzeby, aby obowiązkowo to co dobre w muzyce było jednocześnie kontestacyjne - powiedział w Czwórce dziennikarz muzyczny "Gazety Wyborczej" Robert Sankowski.
rozwiń zwiń