Najlepsze imprezy w Polsce: elektronika najwyższej próby oraz street art

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 13:00
Dokąd się wybrać, żeby jak najlepiej wykorzystać wolny weekend? Radzimy razem z ekspertami z magazynu "Aktivist".
Audio
  • Najlepsze imprezy poleca redaktor naczelna "Aktivista", Sylwia Kawalerowicz (Czwórka/Stacja Kultura)
Najlepsze imprezy w Polsce: elektronika najwyższej próby oraz street art
Foto: Glow Images/East News

- 13 marca w Sopocie rozpoczyna się niezwykle ciekawa wystawa "Fale. Subiektywna historia polskiego strit artu" - opowiada Sylwia Kawalerowicz. - W założeniu ma to być przyczynek do duskusji o tym, co dzieje się w tej dziedzinie sztuki, bo można odnieść wrażenie, że teraz każdy zna się na street arcie. Pomysłodawcy ekspozycji podkreślają, że ten nurt to wielokrotny precedens w historii sztuki. Próbują go zatem opisać, zdefiniować i wyjaśnić fenomen zjawiska.

Wystawę "Fale. Subiektywna historia polskiego strit artu" oglądać można w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie do 21 kwietnia 2014 roku.

W nadchodzący weekend nie brakuje też muzycznych propozycji.

Odkrył dla świata Justice, Uffie oraz Breakbot. Przez lata był managerem Daft Punk. Prowadzi jedną z najbardziej cenionych w świecie muzyki tanecznej wytwórni, Ed Banger. Obecnie pracuje nad jubileuszową kompilacją podsumowująca 10-lecie tej oficyny, a w przerwie wystąpi w Warszawie.

- To człowiek-legenda i nie ma w tym cienia przesady - mówi redaktor naczelna "Aktivista". - Didżej, poducent, manager, właściciel wytwórni, który sporo widział i swoje odsłużył za deckami oraz w studiu producenckim. Ci, którzy mieli okazję oglądać jego występ na Selectorze twierdzą, że warto. Więc pewnie i tym razem warto się skusić.

Busy P wystąpi w 1500m2 do wynajęcia w piątek, 14 marca. Dzień później pojawią się tam dwaj panowie z Tale Of Us, którzy o swojej muzyce mówią, że to emocjonalna elektronika.

(kul/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka design MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dress code - naginaj reguły!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 13:30
Dress code nie musi zabijać modowej fantazji. Należy go przestrzegać, ale nie można dać się zwariować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trendwatcher projektuje przyszłość świata

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 14:00
Zuzanna Skalska śledzi trendy i bezbłędnie wyczuwa to, co będzie modne w przyszłości. Twierdzi jednak, że teraz największymi trendsetterami są wojsko, NASA oraz naukowcy zajmujący się medycyną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jay Z i jego samochody: maybach, bentley i ferrari

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 12:00
O ile legendarny muzyk Snoop Dogg jest tradycjonalistą i preferuje auta stare i klasyczne, o tyle jego kolega po fachu Jay Z, idzie z duchem czasu. Uwielbia nowe, luksusowe samochody, a w swojej kolekcji ma m.in. Bugattiego, którego otrzymał od Beyonce.
rozwiń zwiń