Nikodem Rozbicki: szukam siebie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 16:47
W poszukiwaniach dotarł na duży ekran i pojawił się m.in. w filmie "Obietnica" Anny Kazejak. - Aktorstwo mnie zafascynowało - przyznał w radiowej Czwórce.
Audio
  • Nikodem Rozbicki opowiada o swojej wizji aktorstwa (Czwórka/Stacja Kultura)
Nikodem Rozbicki
Nikodem Rozbicki Foto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Nikodem Rozbicki nie ma wykształcenia aktorskiego. Do filmu trafił trochę przez przypadek. Po prostu poszedł na casting z myślą, że "może się uda". Udało się. Jego pierwszym filmem był "Bejbi blues" Katarzyny Rosłaniec.

Jego drugi kontakt z filmem był już świadomym wyborem - miał nawet swoją agentkę. Ostatecznie w filmie "Obietnica" wcielił się w postać subtelnego nastolatka, Grzegorza. Nie chce jednak mówić o sobie, jak o aktorze. - Jestem młodym człowiekiem, który szuka siebie - przyznał skromnie.

Rozbicki tłumaczył, że Anna Kazejak dała mu dużo swobody. - Od początku miała określony cel do którego dążyła. Nie trzymała się jednak sztywno tego, co sobie postanowiła. Jest elastyczną reżyserką - stwierdził filmowy Grzegorz.

Na planie "Obietnicy" zetknął się też z doświadczonymi aktorami m.in. z Bartłomiejem Topą, Andrzejem Chyrą i Dawidem Ogrodnikiem, czy Jowitą Budnik.- Grzegorzowi nie było dane, by wchodzić w interakcję ze starszymi aktorami - przyznał Rozbicki. Spotykał się jednak z nimi po zdjęciach. - Zdarzało się, że siedzieliśmy wspólnie do 4 rano, dysputy były różne - powiedział młody aktor.

Rozbicki przyznał, że chciałby zostać zawodowym aktorem. Aktorstwo chciałby jednak łączyć ze swoją pasją, którą jest realizacja muzycznych klipów. - Marzy mi się to - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

tj/kul

Czytaj także

Jacek Koman: jestem świadom swojego sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 15:10
Jacek Koman ma to szczęście, że część roku może spędzać w Polsce, a część w Australii, gdzie mieszka od 30 lat. Dziś przyznaje, że dotarł do zdrowych proporcji między czasem spędzonym tu i tam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Niemirska: albo aktorstwo albo stabilizacja

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 12:30
Joanna Niemirska, kostiumograf i aktorka, znana jest m.in. z filmu "Papusza" i telewizyjnych seriali. - Od zawsze wiedziałam, że będę aktorką - przyznaje w Czwórce. - Nie miałam innych pomysłów na życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktorki z "Kamieni na szaniec": największe emocje już za nami

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 12:00
Choć premiera "Kamieni na szaniec" w reżyserii Roberta Glińskiego jeszcze się nie odbyła, aktorka Magdalena Koleśnik, odgrywająca rolę Moni, dziewczyny "Rudego" przyznaje, że największy stres, związany z tym filmem, jest już za nią. - Nerwy były na planie, podczas kręcenia zdjęć. Teraz pozostała konfrontacja z rzeczywistością - mówi gość Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziętek i Szeptycki: chcieliśmy poznać prawdziwych Rudego i Alka

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 19:00
- Przygotowując się do ról Rudego i Alka w "Kamieniach na szaniec" Roberta Glińskiego Tomasz Ziętek i Kamil Szeptycki szukali prawdziwych dokumentów, dzięki którym mogliby poznać lepiej bohaterów, w których mieli się wcielać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Chabior: nie wielkość zadania się liczy, ale to co trzeba zrobić

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 10:00
Łukasz Muszyński, krytyk filmowy uważa, że Janusz Chabior to najlepszy polski aktor. Najczęściej widujemy go jednak w rolach drugoplanowych, znany jest też z jednego z najpopularniejszych polskich seriali. On sam do swoich ról podchodzi z dużym dystansem.
rozwiń zwiń