Dziewczyny w stolicy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 13:00
Z pewnością tytuł "Dziewczyny do wzięcia" już nam się obił o uszy. Znamy go z obrazu z lat. 70., teraz zaś możemy go oglądać na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie.
Audio
  • Agnieszka Przepiórska, aktorka opowiada o spektaklu "Dziewczyny do wzięcia" (Czwórka/Stacja Kultura)
Fragment plakatu spektaklu Dziewczyny do wzięcia w Teatrze Powszechnym w Warszawie
Fragment plakatu spektaklu "Dziewczyny do wzięcia" w Teatrze Powszechnym w WarszawieFoto: mat.pras.

- Zbieżność tytułu nie jest przypadkowa. Nawiązujemy do filmu Janusza Kondratiuka z lat 70., ale nie kopiujemy go, nie przenosimy do teatru. Cała rzeczywistość i otoczka wokół głównych bohaterów jest odzwierciedleniem współczesności - mówi Agnieszka Przepiórska , aktorka wcielająca się w rolę jednej z dziewczyn z Sobolewa.

Reżyser Piotr Ratajczak wraz z dramaturgiem Piotrem Rowickim wykorzystali wciąż aktualną historię zekranizowaną przez Kondratiuka. Jest to opowieść o poszukiwaniu miłości, niemożliwości zrealizowania siebie w różnych związkach czy nawiązania nowych fajnych relacji.
W teatralnych "Dziewczynach do wzięcia" trzy młode kobiety z Sobolewa wsiadają w pociąg i przyjeżdżają do Warszawy w poszukiwaniu zmiany i przygody. W pociągu śpiewają piosenkę zespołu Varius Manx "Kiedyś znajdę dla nas dom".  - One wierzą, że stolica to miasto wielkich możliwości, szybkiej kariery i miejsce, gdzie można znaleźć miłość - mówi gość "Stacji Kultura".

Czytaj także: Teatr Polskiego Radia - uchylamy drzwi do świata wyobraźni
Twórcy spektaklu zatroszczyli się, by w przedstawieniu pojawił się i Pałac Kultury, i pl. Zbawiciela i Teatr 6. piętro - miejsca znane i charakterystyczne dla współczesnej Warszawy.

Agnieszka Przepiórska zapewnia, że spektakl obfituje w zabawne dialogi, ma szybkie tempo i nie wykluczone, że warto obejrzeć go nawet dwa razy.  Jak aktorka, jako warszawianka, odnajduje się w roli dziewczyny z Sobolewa dowiesz się słuchając załączonej rozmowy ze "Stacji Kultura" .

(pj/kul)

Czytaj także

Aneta Jadowska: Dora Wilk znów musi zmierzyć się ze złem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 11:35
W księgarniach można już kupić najnowszą powieść Anety Jadowskiej. "Egzorcyzmy Dory Wilk" przypadną do gustu tym, których pociągają kryminalne zagadki, jak i osobom, które lubią przenieść się w świat fantazji. Niekiedy bardzo mrocznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pijana Sypialnia - teatr w ruchu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 14:40
Sukces projektu "Teatr na leżakach", za którym stoją twórcy teatru Pijana Sypialnia, przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Artyści nie zasypiają jednak gruszek w popiele i kontynuują misję zarażania sztuką kolejne osoby. Nie tylko z Warszawy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co Mateusz Damięcki czyta w wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 07:00
Mateusz Damięcki w cyklu "Gorące strony" przyznał się do fascynacji literaturą rosyjską i dodał, że nie jest na bieżąco z książkowymi nowościami. - Na co dzień mam bardzo mało czasu na czytanie - przyznał szczerze.
rozwiń zwiń